مسابقات شمشیربازی - المپیک ریو 2016

پایگاه خبری علت :روز پنجم بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی برای ورزشکاران کشورمان خاتمه یافت که سابریست ایران در یک‌قدمی مدال نتوانست روی سکو قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ریو، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو سه ورزشکار کشورمان به‌نام‌های قادر میزبانی در دوچرخه‌سواری و مجتبی عابدینی به‌همراه علی پاکدامن در شمشیربازی اسلحه سابر به میدان رفتند.

در شمشیربازی، مجتبی عابدینی تا یک‌قدمی مدال پیش رفت، اما نتوانست روی سکو قرار بگیرد. وی در نخستین دیدار خود مقابل «آندری یاگودکا» از اوکراین به برتری ۱۵ بر ۹ رسید، سپس در دومین دیدار خود «گو بون جیل» از کره جنوبی را ۱۵ بر ۱۲ شکست داد و به جمع هشت نفر پایانی راه یافت.

عابدینی در ادامه به مصاف «وینسنت آنستت» از فرانسه رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

ملی‌پوش شمشیربازی کشورمان در نیمه‌نهایی مقابل «داریل هومر» از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۴ باخت و از راهیابی به فینال بازماند.

عابدینی در رده‌بندی هم برابر «کیم جونگ هوان» از کره جنوبی با نتیجه  ۱۵ بر ۸ باخت و نتوانست به مدال دست پیدا کند.

علاوه بر عابدینی، علی پاکدامن نیز در مسابقات شمشیربازی سابر حضور داشت که در جدال با «ماتیاس زابو» از آلمان ۱۵ بر ۱۱ مغلوب شد و خیلی زود و در همان دور اول از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

امروز همچنین قادر میزبانی در مسابقه دوچرخه‌سواری تایم تریل انفرادی مسافت ۵۴٫۶ کیلومتری را رکاب زد و در پایان زمان ۱:۲۱:۳۹٫۴۵ ساعت را به ثبت رساند و در رده سی‌ویکم در بین ۳۵ دوچرخه‌سواری که زودتر از خط پایان عبور کردند، قرار گرفت.