پاسخ ایران به ادعاهای بی‌اساس وزیران خارجه امارات و بحرین
به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس یزدانی دبیر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز دوشنبه در پاسخ به ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: یک مقام از کشوری که جت‌های جنگنده‌اش هر روز مردم غیرنظامی بی‌گناه یمن را بمباران می‌کنند، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورها متهم می‌کند. این ادعا مضحک و ریاکارانه است.
یزدانی ادامه داد: کشوری که برای دهه‌های متمادی خاک خود را به منبعی برای صدور اندیشه افراطی تکفیری تبدیل کرده است از تریبون سازمان ملل ایران را به تلاش برای بی‌ثبات کردن منطقه متهم می‌کند!
وی در خصوص اظهارات وزیرخارجه امارات در باره جزایر ایرانی گفت: این مقام اماراتی بار دیگر با بیان سخنان بی‌اساس، تمامیت ارضی ایران را هدف قرار داده و نسبت به سه جزیره ایرانی ادعاهایی مطرح کرده است. ما همواره این ادعاهای نادرست را رد کرده و تکرار می‌کنیم که این جزایر بخشی از خاک ایران بوده و برای همیشه بخشی از آن باقی خواهد ماند و تکرار اینگونه ادعاها نخواهد توانست آنها را از سرزمین ما جدا سازد.
عضو نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل در ادامه با اشاره به همصدایی وزیرخارجه امارات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی این اتفاق را تصادفی ندانسته و اظهار داشت که امارات و رژیم صهیونیستی به همراه تعدادی از شرکایشان در منطقه خلیج فارس با یکدیگر وارد ائتلاف شده‌اند ائتلافی که نتیجه آن خیانت به مردم فلسطین خواهد بود
وی همچنین در پاسخ به ادعای وزیر خارجه بحرین مبنی بر دخالت ایران در امور داخلی آن کشور گفت که این ادعای وزیر خارجه بحرین دروغی آشکار است زیرا کمیسیون مستقل تحقیق که از سوی دولت بحرین در این خصوص تشکیل شده بود در گزارش خود صریحاً اعلام نموده است که مدارک ارائه شده از سوی دولت بحرین این ادعاهارا تأیید نمی کند.
یزدانی در واکنش به سخنان وزیر خارجه بحرین در باره حادثه منا اظهار داشت که در این حادثه تلخ ۴۶۴ نفر از حجاج ایرانی جان خود را از دست دادند. دولت عربستان تا کنون حاضر به ارائه گزارشی در باره دلایل بروز این فاجعه نشده است. درخواست مشروع ما انجام تحقیقات جامع، شفاف و مستقل از سوی کمیته‌ای متشکل از کشورهایی است که شهروندانشان در این حادثه جان خود را از دست داده اند. حوادث تلخ در مراسم حج بارها اتفاق افتاده و ضروری است که در این خصوص اقدامات مؤثری صورت پذیرد.
وی در پایان ضمن مردود دانستن کاربرد خلیج عربی بجای خلیج فارس توسط برخی از کشورهای عرب منطقه افزود:جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار روابط دوستانه با همسایگان خود در منطقه خلیج فارس بوده و آمادگی خود را برای انجام گفتگو برای برطرف کردن سوء تفاهم‌ها و برقراری مجدد دوستی میان ملتها اعلام می‌کند.