سیاست

اقتصاد مقاومتی راهبردی موثر برای رفع مشکلات اقتصادی کشور است

اقتصاد مقاومتی راهبردی موثر برای رفع مشکلات اقتصادی کشور استبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ، وی روز پنجشنبه دردیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در قم افزود: اصلاح نظام بانکی و تطبیق آن با مبانی اسلامی برای سوق دادن منابع به سمت تولید، اصلی ترین اقدامی است که درچارچوب تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی باید به آن پرداخته شود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام های سه گانه قرآن کریم درابعاد بومی و ملی ، منطقه ای و جهانی اظهار داشت: پیام وحی در کنار توجه به مسلمانان و اهل ایمان به هدایت اخلاقی و معنوی اهل کتاب و کفار هم توجه نموده است.
آیت الله جوادی آملی ، پیام امام حسین(ع) به عنوان قرآن ناطق در قیام عاشورا را نیز دارای ماهیت سه گانه ذکر شده عنوان کرد و گفت: این پیام امروز هم در عرصه های مختلف کاملا نافذ و تاثیر گذار است.
وی امنیت رادر کنار بعد سخت آن واجد ابعاد فرهنگی ،اقتصادی واجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت:دروغ و کتمان حقیقت امنیت را مخدوش کرده و باورهای جامعه را لرزان می کند.
وی با انتقاد از روش های متداول در برخی رسانه ها که بدون توجه به اثرات سوء امنیتی وارونه نگاری، با رویکرد سیاسی و یکجانبه حقایق مسلم را کتمان می کنند، اظهار داشت: این گونه رفتارها و اقدامات مصداق بارز جاهلیت است.
علی شمخانی نیز دراین دیدار که استاندار قم و معاونین دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی حضور داشتند، فرهنگ غنی انقلاب اسلامی را منشاء تولید قدرت نرم در عرصه های مختلف داخلی و خارجی و خلق موفقیتهای کم نظیر عنوان کرد.
وی با اشاره به جایگاه ویژه و نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در معادلات و مناسبات منطقه ای و بین المللی افزود: اعتبار و اقتدار ایران که سرچشمه ایجاد امنیت و ثبات پایدار درکشور است دستاوردی ارزشمند و پشتوانه ای محکم برای شکل گیری جهش درعرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ضرورت تلاش مستمر برای تعمیق باورهای فرهنگی و اعتقادی و مقابله با تلاش برنامه ریزی شده نظام سلطه برای تهی سازی معنوی نسل جدید اظهار داشت: کم توجهی به باز تولید و نشر ارزشهای فرهنگی، شکل گیری آسیبهای شکننده در حوزه امنیت ملی را بدنبال خواهد داشت.
شمخانی با تجلیل از مقام علمی و دینی آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: تعقل دینی و مجاهدت علمی علمای فاضل،روشن بین وارزشمندی چون حضرتعالی سرمایه کم نظیری است که طرحهای متعدد دشمنان برای ایجاد فتنه مذهبی در کشور ما خنثی کرده اند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی روز پنجشنبه به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با علما و مراجع تقلید وارد قم شد و با حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و نوری همدانی دیدار کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن