سیاست

برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای حقوق‌بشری ایران و اندونزی در تهران

برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای حقوق‌بشری ایران و اندونزی در تهرانبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این نشست که خانم «پیشگاهی‌فرد» مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه کشورمان و «کومار» مدیرکل حقوق‌بشر و امور بشردوستانه وزارت‌خارجه اندونزی ریاست هیات‌های دو طرف را برعهده داشتند، طرفین درباره موضوعات و تحولات حقوق‌بشری دو کشور، همکاری در  حوزه‌های مورد علاقه در چارچوب ساز و کارهای حقوق‌بشری ملل متحد و سایر مجامع بین‌المللی، همکاری درباره ارتقا و حمایت از حقوق‌زنان، حقوق افراد دارای معلولیت(توانخواهان) و حقوق کودکان بحث و تبادل‌نظر کردند.   
هیئت هفت نفره اندونزی طی این گفت‌وگوها، علاوه بر دیدار با مقامات ذی‌ربط در وزارت‌خارجه کشورمان، همچنین با مدیران مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در وزارت دادگستری و نیز مدیران معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری نیز دیدار و گفت‌وگو کردند.
هیات اندونزیایی در دومین روز از گفت‌وگوها، ضمن دیدار با مقامات سازمان بهزیستی کشورمان از مجموعه توانبخشی «کهریزک» واقع در جنوب تهران بازدید کردند.  
در پایان این گفت‌وگوها، طرفین توافق کردند همکاری سالانه خود را ادامه داده و دور بعدی گفت‌وگوها برای همکاری‌های حقوق‌بشری بین دو کشور را در سال ۲۰۱۷ در جاکارتا برگزار کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن