IMG_9216

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی علت به نقل ازراگانیوز همزمان با هفته وحدت و میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص)و امام جعفر صادق بلندترین پرچم جنوب تهران  به ارتفاع ۶۵ متر  و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی به ابعاد ۲۸۸ متر مربع  به همت واحد زیبا سازی شهرداری در آسمان باقرشهر به اهتزاز در آمد .

شهردار باقرشهر در گفتگو با سایت اطلاع رسانی شهرداری باقرشهر با اعلام این خبر اظهار داشت  : پرچم به عنوان مهم‌ترین نماد استقلال و حاکمیت کشور نقشی بسیار مهم در ایجاد همبستگی ملی،یکپارچگی و انسجام آحاد ملت دارد. پرچم نماد هویت ایرانی اسلامی‌، حاکمیت ملی ، تشخص، اقتدار، و تمامیت ارضی کشور است. تاثیر وحدت بخش پرچم در طول تاریخ همواره سبب شده است که گروه‌های متفرق اجتماعی بر حول محوری واحد گرد هم آمده و از حقوق و امتیازات مشترک خود دفاع کنند. رنگ، شکل و تصاویر منقوش بر پرچم چکیده‌ای از فرهنگ، اعتقادات و آرمان‌های جامعه است و برافراشته بودن آن در هر نقطه، نشان از حاکمیت، حضور و سیطره‌ی آن فرهنگ دارد. افراشته یا نیمه افراشته بودن پرچم، به صریح‌ترین شکل ممکن شرایط عاطفی حاکم بر سرزمین را بیان می‌کند و دلبستگی به آن فارغ از سن و جنس، مهم‌ترین نشانه‌ی تعلق خاطر انسان‌ها به آب، خاک و سرزمین مادری است.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های پرچم ایران اسلامی‌گفت: در نماد‌ پردازی پرچم شکوهمند و عزت آفرین کشور عزیزمان ایران ، کلمه الله به عنوان عصاره‌ی کلمه توحید و شعار لا اله الا لله ، که در آن مستتر است ، چونان لاله‌ای سرخ رنگ به مثابه خون شهیدان والامقام در میان رنگ سفید نقش بسته است و اشاره به این حقیقت دارد که جمهوری اسلامی‌ایران حلقه‌ی واسطی است در راه تحقق حکومت جهانی و آرمانی اسلام. همچنین شعار الله اکبر با خط کوفی به صورت نواری سفید رنگ در هر یک از رنگ‌های سبز و سرخ یازده بار و در مجموع بیست و دو بار تکرار شده است . دفعات و تربیت این تکرار تمثیلی از تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی‌ایران در بیست و دومین روز از یازدهمین ماه سال است. به این ترتیب پرچم کنونی کشور ، در خلاصه‌ترین شکل ممکن ، مهم‌ترین اصول نظام اسلامی‌را در خود نهفته دارد.
گفتنی است پرچم ایران اسلامی‌همزمان با هفته وحدت در روبروی ساختمان اصلی شهرداری باقرشهر در مسیر بلوار غدیر نصب شد.

تا قبل از  نصب این پرچم  در شهر شهید پرور باقرشهر  بلندترین پرچم جنوب تهران در محوطه شهدای گمنام شهر ری و با ارتفاع ۶۰ متر و به مساحت پرچم ۲۰۰ متر مربع بوده است