به گزارش  پایگاه خبری علت  به نقل از نصر، در نامه ای که به امضای ” فعالین سیاسی اصلاح طلب و مسئولین ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری در استان آذربایجان شرقی” رسیده ؛ خطاب به رئیس جمهور آمده است: انتخاب مجدد حضرتعالی به سمت ریاست جمهوری با رای قاطع و تاریخی مردم سربلند و آزاده ایران نشانه روشنی از امید روزافزون اقشار مختلف ملت برای تحقق برنامه ها و وعده های دولت محترم می باشد.

در ادامه این نامه تاکیده شده است: خوشوقتیم که در این آزمون تاریخی و مقطع سرنوشت ساز، استان آذربایجان شرقی نیز به مانند سایر برهه های تاریخی با مشارکت چشمگیر و رای بالاتراز میانگین کشوری به جنابعالی، جایگاه و نقش پیشتاز وتعیین کننده خود را در تحولات سیاسی حفظ نمود و نشان داد بیش از پیش آمادگی نقش آفرینی در پیشبرد برنامه های دولت محترم را داراست.

در ادامه آمده است: اینک با انتخاب قابل تقدیر و شایسته جناب آقای دکتر جبارزاده، استاندار محترم آذربایجان شرقی به معاونت سیاسی وزارت کشور، انتظار به حق کنشگران سیاسی اصلاح طلب و حامی دولت به نمایندگی از خیل عظیم دوستداران گفتمان اعتدال و تدبیر و امید استان بر این است که فردی توانمند و شایسته نام و جایگاه آذربایجانشرقی بر این مسئولیت خطیر گماشته شود تا بتواند انتظارات و امیدهای ایجاد شده برای دور دوم خدمتگذاری دولت تدبیر و امید را تا حدود زیادی محقق نموده و با نمایش عملکردی مطلوب ، حلاوت حسن تدبیر دولت محبوب را در دلهای مردم ماندگار نماید.

در پایان این نامه امضا کنندگان آن “کریم عابدی” معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان شرقی در دوران استانداری “محمد علی سبحان اللهی” و “میر علی اشرف پوری حسینی” رئیس سازمان خصوصی سازی و رئیس ستاد حسن روحانی در آذربایجان شرقی را به عنوان گزینه های خود مطرح کرده اند.

البته ذکر این نکته ضروری است که در نامه اصلاح طلبان اشاره ای به سمت “پوری حسینی” به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی کشور نشده است شاید دلیل آن عملکرد ضعیف این سازمان در آذربایجان شرقی و بروز مشکلات عدیده در صنایع استان به واسطه این واگذاری ها بوده است.

در حال حاضر از ۲۸ واحد صنعتی واگذار شده در آذربایجان شرقی ۲۱ واحد با مشکلات عدیده ای مواجهه است و حتی یکی از این واحدها در اوایل آغاز به کار اسماعیل جبارزاده دچار ضایعه تغییر کاربری از صنعتی به تجاری شد!

حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در دیدار اخیر خود با فعالان اقتصادی استان خواستار توجه بیشتر در مقوله واگذاری ها شده و خطاب به مدیران سازمان خصوصی سازی گفته بود: در موضوع واگذاری واحدهای تولیدی و صنعتی استان به بخش خصوصی دقت لازم صورت نگرفته است.

البته یکی از چالش های مدیریت ارشد استان در دوران اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی حل مشکلات و معضلات پیش آمده از سوی اکثر واحدهای واگذار شده در استان بود به طوری که در طول سال های گذشته بارها تجمع های اعتراضی در مقابل استانداری آذربایجان شرقی در این خصوص صورت گرفته بود.