امام و رهبری

سبحانی‌فر: تنش‌های منطقه‌ای موجب رونق بازار تسلیحات در کشورهای غربی می‌شود

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با علت، گفت: کشورهایی که داعیه‌دار قدرت در جهان هستند به هر شیوه و روشی در تلاشند در هر مناطقه‌ای از جهان به ویژه منطقه خاورمیانه که سرشار از منافع مادی است، سیطره بیشتری پیدا کنند به همین دلیل سیاست تنش‌آفرینی مستمر را در منطقه دامن می‌زنند تا از طریق هرج و مرج و آشفتگی به وجود آمده بتوانند کشورهای بیشتری را به زیر سیطره خود بکشانند و حضور خود در کشورهای با موقعیت جغرافیایی راهبردی را حفظ و تقویت کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر تنش‌آفرینی در این منطقه حساس جهان منافع سرشاری عاید شرکت‌ها و کشورهایی می‌کند که زرادخانه‌های تسلیحاتی‌شان به خوبی فعال هستند. تنش‌های منطقه‌ای موجب رونق بازار تسلیحات در کشورهای غربی و آمریکا می‌شود. اثر روانی تنش‌های به وجود آمده  موجب شد کشورهای عربی  تلاش خود را برای خرید سلاح‌ها و جنگ‌افزارهای مدرن‌تر بیشتر کرده و آمریکا و کشورهای غربی نیز با استقبال از این مسئله قراردادهای هزاران میلیارد دلاری امضاء کردند. این قراردادها هم موجب تقویت زیرساخت‌های شغلی و هم تقویت بنیه‌های مالی تولید کنندگان سلاح‌ها و جنگ‌افزارها شد.

وی متذکر شد: تنش‌آفرینی آمریکا در خاورمیانه برای قدرت‌نمایی بر علیه روسیه و کشور مستقل ایران است.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه،  متذکر شد: به نظر می‌رسد درک کشورهای عربی از همراهی و پشتیبانی  آمریکا و رژیم صهیونیستی با سیاست‌های زیاده‌خواهانه آنها درست نیست. تاریخ به خوبی نشان داده است  سرنوشت دیکتاتورهای جدید عرب همان سرنوشتی است که دیکتاتورهای پیشین با پایان یافتن تاریخ مصرف‌شان به آن مبتلا شدند. همکاری آمریکا و عربستان به کشتار مردم کشورهای منطقه منجر خواهد شد. سرسپردگان عربی هر قدر هم قدرت‌طلب باشند نباید سرنوشت دیکتاتورهای عرب را فراموش کنند.

سبحانی‌فر هشدار داد: آمریکا و کشورهای اروپایی با همکاری با سیاست‌های جدید عربستان در پی تقویت موقعیت اقتصادی و منطقه‌ای خودشان هستند و عربستان و همپیمانان منطقه‌ای‌شان نیز با معامله‌هایی که با غرب کرده‌اند در پی  تحمیل تدریجی خواسته‌های‌شان به ایران، عراق، لبنان و حزب‌الله هستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس وضعیت فعلی خاورمیانه را بازی در صفحه شطرنج توصیف کرد و وحدت و انسجام ملی را شاه بیت تقویت بنیه دفاعی کشور دانست.

وی افزود: بازی  در چنین صحنه‌ای نیازمند تیزبینی، زیرکی و هوشمندی بالایی است و این نمی‌شود مگر حفظ و تقویت انسجام و وحدت داخلی مورد توجه جدی مسئولان و تشکل‌های سیاسی قرار گیرد و هر نوع اختلافی که بهانه به  دست دشمنان جمهوری اسلامی می‌دهد، کنار گذاشته شود. حفظ انسجام و وحدت ملی در کنار اتحاد کشورهای منطقه بستر تقویت بنیه دفاعی ایران و کشورهای همپیمان را به وجود می‌آورد.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه،  اتکاء به توانمندی‌های اقتصادی و نظامی داخلی را مزید بر علت دانست  و افزود: باید با بومی‌سازی فناوری‌های جدید نظامی و تولید جنگ‌افزارها و تسلیحات ایرانی باید دشمن جهانی و منطقه‌ای خود را غافل‌گیر کنیم. باید توجه داشت کشورهای صادرکننده سلاح به کشورهای عربی و سایر کشورهای جهان صحنه نبرد را به گونه‌ای مدیریت می‌کنند که وفاداران و همپیمانان منطقه‌ای‌شان برتری نظامی داشته باشند.  این مسئله موجب وابستگی و بستن شدن دست کشورهایی می‌شود که جنگ‌افزارها و سلاح‌های نه چندان مدرن وارداتی را در اختیار دارند.

سبحانی‌فر یادآور شد: سال‌های دفاع مقدس برای نیروهای نظامی‌مان تجربه اجرایی خوبی بود تا ابزارهای دفاعی بومی در سطح وسیعی ساخته و  در اختیار داشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن