پایگاه خبری علت :معاون پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش گفت: پدافند هوایی با امواج رادار خود و شبکه های جمع آوری اطلاعات در سه هزار و ۷۰۰ نقطه از کشور پراکندگی دارد ولی مردم آن را متوجه نمی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ دوم ابوالفضل سپهری راد بعدازظهر شنبه در بازدید از قرارگاه پدافندهوایی شهید علایی گناباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمادگی مجموعه پدافند هوایی کشور در حوزه هوافضا در همه جای کشور بوده اما بنا به مقتضیات زمان و با توجه به تحلیل هاو تهدیدی که انجام شده حضورش در غرب و جنوب کشور پررنگ تر شده است.

وی افزود: پدافند هوایی در منطقه شرق کشور از دیرباز حضور داشته و این تهدیدات را چون مردم حس نمی کنند شاید تصورشان این باشد که پدافند در سایر نقاط کشور حضور پررنگی دارد .پدافند هوایی با امواج رادار خود و شبکه های جمع آوری اطلاعات در ۳۷۰۰ نقطه از کشور پراکندگی دارد ولی مردم آن را متوجه نمی شوند.

معاون اجرایی قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش ابراز کرد: ما سعی داریم که تا اواسط برنامه ششم ، تجهیزات کامل تری را به منطقه گناباد بیاوریم و بتوانیم پایگاه های خودمان را در حوزه تأمین امنیت هوافضایی در شرق کشور بیش از پیش قوی تر بکنیم.

سپهری راد تصریح کرد: با توجه به نزدیکی گناباد به بیرجند و از طرف دیگر به مشهد مقدس، علاوه بر سامانه های تأمینی هوافضایی، پیش بینی می کنیم که بتوانیم بعضی از مراکز آموزشی را در همین شهر توسعه دهیم و البته طرح آن نیز تهیه شده و بعد از پیشنهاد فرمانده منطقه شرق و استقبال مسئولین شهرستان گناباد، این موضوع را جدی تر گرفته و بنا داریم مصوبه ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح را نیز بگیریم تا رینگ دفاعی ما در منطقه شرق کشور کامل شود.