به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر این کشور اگر اراده کند شخصا قادر به کنترل شرایط آب و هوایی است. اعلام خبر برخورداری رهبر کره شمالی از قدرت ماورایی برای تغییر شرایط آب و هوایی پس از صعود کیم جونگ اون به بلندترین کوهستان این کشور اعلام شد. «کوه پکتو» یکی از کوه های آتشفشانی فعال و بلندترین کوه شبه جزیره کره است که برای مردم کشورهای کره جنوبی و کره شمالی از اهمیت خاصی برخوردار است.

پس از صعود کیم جونگ اون به این کوه ۹۰۰۰ فوتی (۲۷۴۳ متری) تصاویری از وی با کفش و پوشش رسمی منتشر شد. خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون برای صعود به این کوه مسیری حدودا ۳٫۲ کیلومتری را پیموده و به یُمن حضور وی در این کوهستان شرایط آب و هوایی به شدت عالی بوده است.

خبرگزاری کره شمالی در ادعایی عجیب اعلام کرد شرایط آب و هوایی در ماه دسامبر در این کوهستان غالبا ناپایدار و متلاطم است؛ اما به محض حضور کیم جونگ اون “شرایط آب و هوایی دل انگیزی همراه با تابش بی نظیر آفتاب در این کوهستان پدیدار شد.” این خبرگزاری در ادامه ادعا کرد کیم جونگ اون مردی است که می تواند طبیعت را به تسخیر و کنترل خود درآورد.

این خبرگزاری در اعلام موضوعات عجیب و غریب در خصوص توانایی های فوق تصور کیم جونگ اون سابقه طولانی دارد. پیشتر نیز از این دست اخبار عجیب از سوی این خبرگزاری منتشر شده بود. از جمله اینکه کیم جونگ اون یک اسب تک شاخ پیدا کرده و یا وی در سه سالگی رانندگی کردن را آموخته است. سال گذشته نیز کیم جونگ اون به دلیل کمک برای ساخت دارویی شگفت انگیز که قادر به درمان ایدز، ابولا و سرطان است از سوی این خبرگزاری مورد تمجید قرار گرفت.

پیشتر نیز ادعا شده بود پدر کیم جونگ اون مخترع همبرگر است. گفته می شود پدر رهبر کره شمالی در یک پایگاه نظامی مخفی در کوهستان پتکو به دنیا آمده و با تولد وی دو رنگین کمان به طور همزمان در آسمان ایجاد شده است. با این حال بر خلاف این باور عمومی شواهد نشان می دهد وی در سیبری متولد شده است.