پایگاه خبری علت :رئیس برکنار شده فدراسیون تیراندازی گفت:‌ در صورتی که کمیته ملی المپیک ثبت‌نامم را نپذیرد پیگیر ابطال انتخابات کمیته خواهم بود.

سیدمهدی هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص ثبت نامش در انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: من روز گذشته با حضور در محل ثبت‌نام فرم‌ها را دریافت و ثبت‌نام کردم اما رسیدی به من ندادند و گفتند به هیچ شخصی رسید نمی‌دهیم. به علاوه جلوی اسم رئیس فدراسیون تیراندازی در لیست کمیته ملی المپیک هیچ اسمی وجود نداشت و سفید بود؛ نه نام من بود و نه علی دادگر.

رئیس برکنار شده فدراسیون تیراندازی افزود: ابتدا به من گفتند که عضو مجمع محسوب نمی‌شوم اما بعد گفتند فرم‌ها را پر کنید اما همه چیز منوط به تائید هیئت اجرایی انتخابات است.

هاشمی تصریح کرد: با شهنازی، دبیر کمیته ملی المپیک صحبت کردم و او گفت مدارک را از من بگیرند. من حکم ریاست فدراسیون و همچنین رای دیوان عدالت اداری را نیز ضمیمه  مدارک کردم و تحویل خانم حاج رضایی، مسئول ثبت نام دادم.

وی تاکید کرد: امروز به من گفتند که نمی‌توانم ثبت‌نام کنم و شاید ثبت‌نام شما پذیرفته نشود و تا جلسه شنبه هیئت اجرایی انتخابات تشکیل نشود، نمی‌توانیم ثبت‌نام شما را رسمی بدانیم. من هم این نکته را به آنها گفتم که اگر این ثبت نام را بپذیرید که مشکل وجود ندارد در غیر این صورت بر اساس حکم دیوان عدالت اداری و نامه‌های خود کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی و مصاحبه‌هایی که مبنی بر عدم به رسمیت شناختن انتخابات تیر ماه داشته‌اید و همچنین با توجه به اینکه در سایت فدراسیون جهانی و آسیا بنده به عنوان رئیس فدراسیون ایران شناخته شده‌ام، مجبور به شکایت از کمیته هستم و این منجر به تحت الشعاع قرار گرفتن انتخابات خواهد شد و چه بسا اگر انتخابات بدون حضور من برگزار شود بنده پیگیر ابطال انتخابات شوم و کمیته ملی المپیک با چالشی جدید رو به رو شود که تا مدت‌ها هزینه سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

هاشمی افزود: بعد از این صحبت‌ها کمیته ملی المپیک نه رسما ثبت نام من را تائید و نه رد کرد و همه چیز را به روز شنبه موکول کردند. مسئولان ورزش می‌توانند از من ثبت نام کنند اما کماکان و مانند گذشته همه را بسیج کنند تا من رای نیاورم.

رئیس برکنار شده فدراسیون تیراندازی عنوان کرد: من می‌توانم در محاکم داخلی و مراجع خارجی این موضوع را مطرح کنم و انتخابات با چالش جدی رو‌به‌رو شود. لذا باید به عنوان اولین کسی که برای ریاست ثبت نام کردم این موضوع مد نظر قرار گرفته شود.

هاشمی یادآور شد: برای ریاست و هیئت اجرایی مدارکم را بدون هیچ نقصی ارائه کردم و مشکل از نظر کمیته این است که به لحاظ اجرایی در فدراسیون نیستم که البته این مشکل من نیست و موضوعی است که کمیته بین المللی المپیک بارها مکاتبه کرده و گفته چرا بنده به عنوان رئیس قانونی در فدراسیون مستقر نیستم و پاسخی نگرفته و مراحل مقدماتی تعلیق را آغاز کرده است. اگر نظر قطعی کمیته در مورد ثبت‌نام در روز شنبه اعلام شود وآن را نپذیرند این حق را دارم که در مراجع داخلی و بین المللی این ایراد و اشکال در انتخابات را پیگیری کنم و دخالت دولت و وزیر ورزش در انتخابات را اعلام کنم.