به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل از  خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، هفتمین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با برگزاری رقابت گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم مردان ادامه یافت و سهراب مرادی و امیر حقوقی به‌نمایندگی از ایران به‌روی تخته رفتند.

در حرکت یک‌ضرب سهراب مرادی با مهار وزنه ۱۸۶کیلوگرمی ضمن شکستن رکورد دنیا، به مقام نخست رسید و صاحب مدال طلا شد. همچنین امیر حقوقی با ۱۶۷ کیلوگرم در رده چهاردهم ایستاد.

در حرکت دوضرب سهراب مرادی به‌عنوان قهرمان آسیا، جهان و المپیک کار خود را با انتخاب وزنه ۲۲۳کیلوگرمی آغاز کرد و در مهار آن موفق بود. وی در تلاش دوم در مهار وزنه ۲۳۰کیلوگرمی موفق ظاهر شد. مرادی در تلاش سوم وزنه ۲۳۷کیلوگرمی را انتخاب کرد که البته در مهار آن ناموفق بود، بدین ترتیب سهراب مرادی با رکورد ۲۳۰ کیلوگرم به مدال طلای دوضرب رسید و در مجموع نیز با ۴۱۶ کیلوگرم قهرمان شد. او  در این دوره از رقابت‌ها رکوردهای جدیدی در یک‌ضرب، دوضرب و مجموع به نام خود ثبت کرد.

امیر حقوقی نیز در حرکت دوضرب در نخستین تلاش وزنه ۲۰۱کیلوگرمی را با موفقیت روی سر نگه داشت. او در تلاش دوم وزنه ۲۰۷کیلوگرمی را انتخاب کرد و در مهار آن موفق بود. حقوقی در تلاش سوم نتوانست وزنه ۲۱۳کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در این حرکت به مقام دهم دست یافت، بدین ترتیب حقوقی در مجموع با رکورد ۳۷۴ کیلوگرم در رده دوازدهم ایستاد.