به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشت و در بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال موفق شد پنالتی کریستیانو رونالدو را بگیرد و در آسیا هم یکی از عوامل صعود سرخپوشان پایتخت به فینال آسیا بود، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) نامزد کسب عنوان بازیکن سال فوتبال آسیا شده است.

توئیتر رسانه عربی گل با انتشار یک پست نوشت: سوزوکی از ژاپن، عبدالکریم حسن از قطر و علیرضا بیرانوند، مزد جایزه کسب عنوان بازیکن سال فوتبال آسیا هستند.

بیرانوند نامزد بازیکن سال فوتبال آسیا شد+ عکس

به جز بیرانوند، حسن ۲۵ ساله قطری که عضو باشگاه السد است و سوزوکی ۲۵ ساله از کاشیما آنتلرز ژاپن نیز در نامزدهای کسب عنوان این جایزه هستند. البته از سال ۱۹۹۴ تا کنون هیچ دروازه بانی موفق به دریافت این جایزه نشده و بیرانوند اگر این عنوان را کسب کند، تاریخ ساز خواهد شد.

از سویی دیگر، تا کنون ژاپنی ها از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۷ موفق به دریافت۴  جایزه بازیکن سال آسیا شدند و قطری ها هم یکبار در سال ۲۰۰۶ این عنوان را بدست آوردند و از کشور ایران هم ۴ نفر جایزه بازیکن سال فوتبال آسیا را دریافت کردند.

مراسم گالای فوتبال آسیا، ۷ آذر در مسقط عمان برگزار خواهد شد.