پایگاه خبری علت :رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که پاکستان از روز گذشته عملیات‌هایی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه از تأکیدات مقام معظم رهبری تعمیق معنویت در نیروهای مسلح است، عنوان کرد: این امر با جدیت دنبال می‌شود؛ جذب، آموزش و تربیت نیروها با این رویکرد صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: از جهت صنایع دفاعی نیز امروز در ایران اوج فناوری و دانش فنی وجود دارد و ۸۵ درصد از تجهیزات و تسلیحات را در کشور تولید می‌کنیم که این عدد پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۴یا۵درصد بوده است.

وی افزود: در مقابله با تهدیدها نیز علی رغم اینکه پایگاه‌های دشمن در دورتادور ایران استقرار دارد، اما بحمدللهاقتدار مناسبی در کشور برقرار است و جرأت حمله نظامی به حد زیادی از دشمن سلب شده است، لذا به عملیات‌های روانی، سایبری، فرهنگی و … روی آورده که در این عرصه نیز نیروهای مسلح به فراخور مسئولیت‌ها حضور و فعالیت دارند.

باقری به فعالیت نیروهای مسلح در دور کردن تهدید از مرزهای کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح با تجربه در ابعاد مستشاری، آموزشی و فرماندهی در جنگ با داعش در سوریه فعالیت چشمگیری داشتند، از این رو دشمن امروز به دنبال آوردن تهدید در پاکستان و افغانستان است که حمله تروریستی سیستان در همین راستا بود.

وی با بیان اینکه طرف‌های پاکستانی از روز گذشته عملیات‌هایی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها آغاز کرده اند، گفت: اعلام کرده ایم که اگر توان مقابله ندارید ما خودمان وارد می‌شویم و انتقام خون عزیزانمان را می‌گیریم.