پایگاه خبری علت امروز با حضور شهردار تهران فاز اول تقاطع سه راه باقرشهر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری علت پیروز حناچی امروز با حضور در جاده‌ قدیم تهران – قم از فاز نخست پروژه تقاطع «سه راه باقرشهر» بهره‌برداری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که فاز بعدی پروژه در نیمه نخست سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

بر اساس این گزارش بلوار علامه عسگری یکی از اصلی‌ترین معابر حمل و نقلی باقر شهر است و خودروهای عبوری این محدوده معمولا در تقاطع همسطح بلوار با جاده قدیم قم توقف‌های طولانی مدتی را تجربه می‌کردند. این تقاطع علاوه بر رفع گره ترافیک ترانزیتی و تردد بین شهری خودروها از طریق جاده قدیم قم باید پاسخگوی حجم عظیم حضور شهروندان به بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام خمینی (ره) باشد.

مشخصات فنی پروژه علاوه بر یک پل روگذر جنوب به غرب، شامل یک زیر گذر رفت و برگشت (شرق به غرب و غرب به شرق) و ۲ دوربرگردان جنوب به جنوب و شمال به شمال است. آنچه درقالب فاز نخست پروژه تحویل شهروندان شد شامل پل روگذرجنوب به غرب و پل کندروی شمال به جنوب تقاطع (سقف زیرگذر) است.

همچنین عملکردهای ترافیکی این پروژه با توجه به عبور جاده قدیم قم از مرکز منطقه باقر شهر سبب بهبود وضعیت ترافیکی در محدوده‌ای پرتردد از جنوب پایتخت می‌شود و ایمنی ترافیک در جاده قدیم قم را به عنوان شریان ارتباطی شهر تهران با شهرهای مرکز و جنوب کشور افزایش خواهد داد.

با افتتاح این پروژه ، علاوه بر روان سازی جریان ترافیک در جاده قدیم قم و کاهش زمان سفرهای برون شهری از تداخل ترافیک مراجعان بهشت زهرا(س) با ترافیک باقر شهر و جریان عبور و مرور درجاده قدیم قم جلوگیری خواهد شد. این پروژه با پیگیری های شهردار باقرشهر و شورای اسلامی شهر به روزهای پایانی خود نزدیک شده است

قابل توضیح اینکه برابر مصوبات شورای نامگذاری این پل به نام شهدای باقرشهر مذین شده است