به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از خبرگزاری فارس از پلدختر، حجت الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در اجتماع مردم سیل زده پلدختر، اظهار داشت: هنگام وقوع سیل در پلدختر با استاندار لرستان مدام در تماس بودم و نگرانی همه برای سلامت جان مردم بود و خوشحالی ما این است که این حادثه تلفات جانی نداشت.

وی افزود: مردم پل‌دختر در جریان سیل اخیر با خسارات سنگین مواجه شدند و مردمی فداکار و ولایی هستند.

رئیس‌جمهور عنوان کرد :فرماندهی و مسؤولیت تمام مناطق ویران شده از سیل در پلدختر به عهده وزیر کشور است و من در اینجا به وزیر کشور دستور می‌دهم که پلدختر، معمولا و روستاهای آسیب دیده در این منطقه را که دچار خسارت بسیار سنگین شده‌اند در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

وی خطاب به مردم سیل زده پلدختر گفت: برای احداث خانه‌های شما در همین جا زمین خریداری و بلافاصله ساختن آن شروع خواهد شد و خانه‌های آسیب‌دیده مرمت می‌شود.

روحانی گفت: همچنین همه کشاورزان، تولیدکنندگان و کسبه پلدختر که در جریان سیل دچار خسارات شده‌اند این خسارت ها به آنها پرداخت خواهد شد.

وی افزود: مقدمات لازم چهارشنبه گذشته در جلسه دولت مهیا و تصویب شد که تمام خسارات به مردم سیل زده پلدختر پرداخت شود.

رئیس جمهور با اشاره به برپا شدن قرارگاه بازسازی و سازندگی در پلدختر، گفت: من در اینجا به آقای تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌گویم برای مردم پل‌دختر که پاسدار ایران اسلامی هستند و در ۸ سال دفاع مقدس تلاش کردند و امروز خواستار کمک دولت هستند زمین خریداری و بازسازی خانه‌های آنها را آغاز کند.

وی خاطرنشان کرد: امشب و فردا متعلق به منجی عالم بشریت است و دست توسل ما به سوی کسی است که ایران و جهان را نجات خواهد داد و امروز دنیا در ظل توجهات اوست.

رئیس‌جمهور گفت :ایران اسلامی ما در برابر تمام مشکلات تاکنون مقاومت و ایستادگی کرده و به حمدالله مردم در این حادثه سیل مهربانی، برادری، ایثارگری و فداکاری خود را به خوبی نشان دادند.

وی یادآور شد: همه ،ارتش، سپاه بسیج و نیروهای مردمی استان لرستان استان‌های معین ،مردم سراسر کشور ،علما و روحانیون در کنار مردم سیل پلدختر هستند.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت تا زمانی که زندگی مردم سیل زده پلدختر به شرایط عادی و معمولی بازگردند در کنار آنها خواهد بود و روزانه و هفتگی از همه مناطق سیل زده خبر گیری می‌کنیم.

رئیس جمهور در پایان خطاب به سیل زدگان گفت: توکل شما مردم سیل زده بر خدا باشد و مقام معظم رهبری نیز تمام فکر و تلاشش بازسازی منطقه سیل زده پلدختر است و نیروهای مسلح، بسیج و همه مسوولان استانی در کنار شما خواهند بود.