پایگاه خبری علت :رسانه‌های معاند صبح امروز از وقوع اختلاسی ۷۰۰ میلیارد تومانی در مجموعه آب و فاضلاب استان تهران خبر داده بودند که این ادعا رسما تکذیب شده و جزئیات تخلف مالی در ساخت یک تصفیه‌خانه فاضلاب منتشر شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص خبری مبنی بر اختلاس در صنعت مجموعه آب و فاضلاب استان تهران، توضیحاتی را به رسانه‌های رسمی کشور ارسال کرده که متن این توضیحات بدین شرح است:

“در پی انتشار خبری در رسانه های معاند مبنی بر وقوع اختلاس ۷۰۰میلیاردی در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آبفای استان تهران، روابط عمومی این شرکت توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی در این زمینه ارائه داده است: ارقام ادعایی در اخبار نشریافته (۷۰۰ میلیارد تومان) به‌کلی نادرست است و آن‌چه تاکنون مشخص شده، مربوط به پروژه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رباط‌کریم است که از زمان آغاز پروژه تاکنون رقمی کم‌تر از ۱۰ میلیارد تومان بوده است و رقم کلی آن نیز تا پایان ساخت معادل ۴۹میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و مشخص نیست که رقم ۷۰۰ میلیارد تومان چگونه در این خبرسازی قید شده است.

این تصفیه‌خانه به منظور رفاه حال شهروندان شریف شهرهای جنوب غربی استان تهران احداث شد که روزانه بیش از ۴۴هزار مترمکعب فاضلاب را به صورت شبانه‌روزی تصفیه می‌کند و جمعیتی بالغ بر ۲۲۰هزار نفر را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است معاون وقت مهندسی و توسعه شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران در سال گذشته از این سمت برکنار شده و موارد اتهامی مرتبط با تخلفات مالی نامبرده و مدیرعامل پیشین آبفای جنوب غربی از سوی مراجع قضایی در حال بررسی است و طبعا هر گونه اظهار نظر بعدی در زمینه ایعاد این موضوع منوط به اعلام نظر رسمی مراجع ذی‌صلاح خواهد بود. به همین اعتبار از فعالان رسانه‌ای کشور انتظار می‌رود ضمن پرهیز از هر گونه چشم‌پوشی بر تخلفات، هم‌چون همیشه چراغی برای تنویر افکار عمومی مخاطبان خود باشند.

هم‌چنین لازم به اشاره است که در حال حاضر سرپرست جدیدی برای شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران منصوب شده است تا خللی در روند خدمات‌رسانی به شهروندان وارد نشود.”