به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ درحالی ۲ و ۳ اردیبهشت برگزار شد که ذوب آهن مقابل الوصل امارات به پیروزی رسید و تیم‌های استقلال و پرسپولیس نیز به ترتیب رو در روی الهلال و الاهلی عربستان شکست خوردند.

ذوب آهن پرچمدار فوتبال ایران/ منصوریان بالاتر از شفر و برانکو

تاکنون ذوب آهن با هدایت علیرضا منصوریان و کسب ۱۰ امتیاز به مراتب عملکرد بهتری نسبت به ۲ تیم سرخابی ایران دارد و در رده نخست جدول جای گرفته و این درحالی است که استقلال و پرسپولیس سوم و چهارم گروه شان هستند.

البته گروه سبزپوشان اصفهانی با حضور تیم‌های الزورا عراق، الوصل امارات و الاهلی عربستان به مراتب راحت‌تر از استقلال و پرسپولیس است، اما شاگردان علی منصور تاکنون نتایج خوبی به دست آورده اند و پس از تساوی مقابل نماینده عراق با نتیجه سه بر ۲، النصر عربستان را شکست دادند و در ادامه الوصل امارات را دبل کردند تا با ۱۰ امتیاز بهترین نماینده ایران لقب بگیرند.

ذوب آهن پرچمدار فوتبال ایران/ منصوریان بالاتر از شفر و برانکو

البته برای صعود ذوب در ۲ بازی آینده باید به مصاف الزورا عراق و النصر عربستان برود و اگر در بازی‌های آینده یک امتیاز کسب کند، نخستین تیم ایرانی خواهد بود که به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ می‌رسد و اگر این اتفاق رخ دهد، برای پنجمین بار است که نماینده اصفهان در مرحله حذفی حاضر می‌شود. اگر سبزپوشان موفق به صعود شوند به رکورد پرسپولیس و استقلال می‌رسند.

سرخابی‌های ایران با ۵ بار حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا رکورددار هستند و اگر ذوب آهن به مرحله بعد صعود کند، این تیم هم به رکورد آن‌ها می‌رسد. البته تیم‌های پایتحت این فرصت را دارند که با برتری در ۲ بازی آخر، بازهم بالاتر از ذوب آهن قرار بگیرند.

برنامه بازی‌های ذوب آهن در ادامه لیگ قهرمانان آسیا:

 • سه شنبه ۱۷ اردیبهشت:
 • الزورا عراق – ذوب آهن ایران
 • سه شنبه ۳۱ اردیبهشت:
 • ذوب آهن ایران – النصر عربستان

استقلال هم که در سخت‌ترین گروه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ دارد، در هفته نخست رو در روی الدحیل قطر ۳ بر صفر شکست خورد و در ادامه مقابل العین به تساوی یک – یک رسید تا یک امتیازی شود. شاگردان شفر در بازی سوم الهلال را ۲ بر یک شکست دادند تا همچنان امید صعود داشته باشند، اما در بازی برگشت که شب گذشته برگزار شد یک بر صفر شکست خورد تا با ۴ امتیاز در رده سوم قرار بگیرد. الهلال در این گروه ۹ امتیازی است و اصلی‌ترین شانس قهرمانی در آسیا محسوب می‌شود، اما ۳ تیم دیگر باید تلاش کنند تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شوند که شانس الدحیل بیشتر از سایر تیم‌ها است.

ذوب آهن پرچمدار فوتبال ایران/ منصوریان بالاتر از شفر و برانکو

برنامه بازی‌های استقلال در ادامه لیگ قهرمانان آسیا:

 • دوشنبه ۱۶ اردیبهشت:
 • استقلال ایران – الدحیل قطر
 • دوشنبه ۳۰ اردیبهشت:
 • العین امارات – استقلال ایران

پرسپولیس هم که به عنوان قهرمان لیگ برتر ایران به مسابقات آسیایی رسید در این دوره تاکنون نتایجی شبیه استقلال گرفته و پس از کسب تساوی مقابل پاختاکور رو در روی السد قطر یک بر صفر شکست خورد تا قعرنشین گروه D شود، اما در ادامه الاهلی عربستان را با گل‌های زیبای خلیل زاده و علیپور شکست داد تا ۴ امتیازی شود، اما در بازی برگشت با درخشش عمر السوما باخت و هم اکنون با ۴ امتیاز در قعر جدول قرار دارد. در این گروه السد ۷ امتیازی است و الاهلی ۶ و پاختاکور با ۵ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

ذوب آهن پرچمدار فوتبال ایران/ منصوریان بالاتر از شفر و برانکو

برنامه بازی‌های پرسپولیس در ادامه لیگ قهرمانان آسیا:

 • دوشنبه ۱۶ اردیبهشت:
 • پاختاکور ازبکستان – پرسپولیس ایران
 • دوشنبه ۳۰ اردیبهشت:
 • پرسپولیس ایران – السد قطر