پایگاه خبری علت :فیلم ایرانی شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار در رقابتی تنگاتنگ با رحمان ۱۴۰۰ منوچهر هادی است که به نظر می‌رسد این رقابت در فروش بیشتر مشهود باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام نیکی دیلی، لینک‌هایدانلود فیلم ایرانی شبی که ماه کامل شد در وب‌سایت نیکی دیلی به‌صورت قانونی موجود می‌باشد.

هرچند این دو فیلم در ژانری کاملاً متفاوت از همدیگر کاملاً موازی به جلو گام برمی‌دارند اما محبوبیت رحمان ۱۴۰۰ در کمدی بودنش و شبی که ماه کامل شد در عاشقانه – اجتماعی بودنش خاص است.

داستان «شبی که ماه کامل شد» بر اساس یک داستان کاملاً واقعی:

عبدالحمید ریگی پسر بلوچ عاشق دختری بنام فائزه می‌شود، اما مخالفت اولین واکنش خانواده‌هاست، خصوصا خانواده فائزه که نمی‌خواهند دخترشان به راهی دور دراز، راهی سیستان و بلوچستان شود که کیلومترها از آن‌ها دور است بشود، بالاخره عشق آتشین این دو غالب می‌شود و ازدواج می‌کنند و فائزه متوجه می‌شود خانواده همسرش قاچاقچی هستند… گیج سردرگم می‌شود… خسته….

اما تنها راه نجات را در مهاجرت و پناهندگی اروپا می‌بیند، پس به پاکستان می‌رود که ماجراهایی برای او رقم می‌خورد، صحنه‌های جنایی، پلیسی، اکشن نیز در این اثر دیده می‌شود.

در انتها یک سرنوشت تلخ برای شخصیت داستان رقم می‌خورد.

نکات جالب:

نرگس آبیار سازنده این فیلم برخلاف جریان این روزهای سینما ایران سراغ کمدی و داستان‌های عشق‌های مجازی نرفته است، او بجای پرداختن به عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی «جندالله» به سراغ عروس این خانواده یعنی شخصیت فائزه که زن عبدالحمید برادر این تروریست است می‌رود و چهره‌ای عاشق‌پیشه و هنری از همسر فائزه به تصویر می‌کشد.

هنرمندان:

الناز شاکردوست در نقش (فائزه منصوری)، هوتن شکیبا (عبدالحمید ریگی)، فرشته صدر عرفایی (مادر عبدالحمید)، شبنم مقدمی (مادر فائزه)، پدرام شریفی (برادر فائزه، شهاب منصوری)، فرید سجادی حسینی (پدرخوانده فائزه و شهاب)، آرمین رحیمیان (عبدالمالک ریگی)، بانی پال شومون.

خواننده تیتراز: امین بانی

جوایز و افتخارات:

– سوادی سیمرغ جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷

– هوتن شکیبا، برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد

– الناز شاکردوست، برنده بهترین بازیگر نقش اول زن

– نرگس آبیار، برنده بهترین کارگردانی