به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته کودک ۸ ساله‌ای در ورزشگاه آزادی جان باخت. در این رابطه یکی از پیمانکاران این ورزشگاه بازداشت شد.

در این ارتباط سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: پس از وقوع حادثه شب گذشته در ورزشگاه آزادی با حضور مأموران کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان و تیم تشخیص هویت، تحقیقات اولیه تحت نظارت مقام محترم قضایی آغاز شد.

او اضافه کرد: با دستور قضایی، پیمانکار نصب داربست پس از این حادثه دستگیر شد که در کلانتری بازداشت است.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تحقیقات تکمیلی در راستای شناسایی مقصر یا مقصران احتمالی دیگر در جریان است.

همچنین به گفته یک منبع آگاه احتمال بازداشت چند تن از مقامات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در این ارتباط وجود دارد.

بازداشت یکی از پیمانکاران ورزشگاه آزادی/ احتمال بازداشت مقامات فدراسیون فوتبال


بیشتر بخوانید: فاجعه در ورزشگاه آزادی تهران/ مرگ هوادار خردسال پرسپولیس به علت برق گرفتگی


جزئیات حادثه از این قرار است که پسر بچه ۸ ساله به نام عماد که پدرش ۳۰ سال در ورزشگاه آزادی غرفه عرضه لوازم ورزشی دارد و ساکن محله فلاح است و ۸ ماهی از زمان اجاره یکی از غرفه‌های ورزشگاه آزادی توسط او می‌گذرد، شب گذشته در حادثه ورزشگاه آزادی جان خود را از دست داد.

پدر عماد در زمان برگزاری دیدار‌های فوتبال لیگ‌ برتر کشور به همراه پسرش به محل کار خود می‌آید و پس از پایان بازی به خانه‌اش باز می‌گردد.

در حاشیه دیدار دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته سوم لیگ ۱۹ حوالی دقیقه ۸۰ بازی، عماد مشغول بازی و دویدن در محوطه بیرونی گیت ورزشگاه می‌شود که با تذکرات پی در پی پدرش مواجهه می‌شود، اما عماد بدون توجه به تذکرات پدر به بازی خود ادامه می‌دهد.

پس از دقایقی پدر عماد و همکارانش که در محوطه بودند متوجه گیر کردن این کودک در میان میله‌های داربست در نزدیکی گیت ورود و خروج ورزشگاه می‌شوند و به سرعت برای رهایی او از این وضعیت اقدام می‌کنند، اما به محض رسیدن در محل حادثه، متوجه سوختگی شدید صورت‌ کودک ۸ ساله می‌شوند. در این میان حاضران در محل با بررسی صحنه متوجه جریان داشتن سیم برق در نزدیکی داربست‌ها می‌شوند.

در ادامه افراد داربست‌ها را از رسانش برق خنثی کرده و کودک توسط اورژانس به بیمارستان فیاض بخش منتقل می‌شود.

قبل از رسیدن به بیمارستان علائم حیاتی کودک ۸ ساله قطع و عوامل اورژانس متوجه فوت او می‌شوند.

پس از این اتفاق بازپرس کشیک قتل تهران و تیم تشخیص هویت در محل حادثه حضور پیدا کردند و علت وقوع حادثه را وجود سیم تیر برق روشنایی محوطه گیت ورودی ورزشگاه آزادی تهران اعلام می‌کنند.

پرونده در حال بررسی است و احتمال بازداشت سایر افراد مقصر در وقوع حادثه به دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت وجود دارد.