به گزارش  پایگاه خبری علت  به نقل از خبرگزاری فارس از ری، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در گردهمایی موکب‌داران اربعین حسینی که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد اظهار داشت: فلسفه قیام امام حسین(ع) این است که در همه جهان هستی تاثیرگذار است.

وی افزود: در دنیا اتفاقات، جنگ ها و پدیده های مختلفی به وقوع پیوسته است اما در بین همه آنها رمز جاودانگی قیام امام حسین(ع) این است که به دنبال مسند و جایگاه و مقام نبود.

محسنی بندپی گفت: در واقعه کربلا تمامی حق دربرابر تمامی ظلم قرار داشت و اباعبدالله(ع) برای اصلاح دین جدش پیامبر(ص) قیام کرد که از زمان بنی امیه دچار انحرافاتی شده بود.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه شهادت نوعی مدیریت است، ادامه داد: کسی که هستی اش را برای امر خیر هزینه می کند، زندگی خود را از دست می دهد و به زندگی دیگران معنا می دهد.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از واقعه کربلا تاثیر گرفت و تداوم آن را نیز در یمن، سوریه، لبنان و فلسطین مشاهده می کنیم.

محسنی بندپی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب؛ بزرگترین درسی که اربعین به ما می دهد زنده نگهداشتن یاد حقیقت است.

استاندار تهران عنوان کرد: با تاثیر از کربلا و تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری، اربعین به عنوان یک حادثه عظیم و یک نمادی که می تواند شرایط پایداری ما را در مقابل دشمنان بیمه کند.

وی افزود: اینکه ۳ونیم میلیون زائر مسیر پیاده روی کربلا را انتخاب می کنند یعنی بزرگترین مهمات علیه توطئه های دشمنان که نصیب نظام جمهوری اسلامی است.