پایگاه خبری علت :سرتیپ حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: شهرستان ری دارای جایگاه ویژه‌ای است و فرماندهی انتظامی آن باید ازنظر وسعت و جایگاه فراتر از سر کلانتری باشد.

وی با بیان اینکه استقرار ستاد فرماندهی نیروی انتظامی ری به تصویب ناجا رسیده است، افزود: در این رابطه یک سری مسئولیت‌ها بر عهده ما بود که بایستی انجام می‌دادیم و یک سری تعهدات نیز باید توسط استانداری، فرمانداری و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) انجام می‌گرفت.

رحیمی بیان کرد: آنچه مربوط به ما بود تصویب ساختار، سازمان و تشکیلات فرماندهی انتظامی ری تحت فرماندهی تهران بزرگ بود که از سر کلانتری شهرری به فرماندهی انتظامی ارتقا پیدا کند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: با پیگیری‌هایی که از فرماندهی ناجا و سایر رده‌های مربوطه انجام دادیم، ساختار، سازمان و تشکیلات استقرار فرماندهی را مصوب کردیم و سلسله‌مراتب انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: ما به تعهدات خود عمل کردیم اکنون منتظریم که فرمانداری شهرستان ری و آستان حضرت عبدالعظیم(ع) تعهدات خود در قبال تأمین زمین و اعتبار برای ساخت ستاد فرماندهی انتظامی را اجرایی کنند.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: با استقرار ستاد فرماندهی انتظامی در شهرستان ری پلیس‌های تخصصی نیز راه‌اندازی می‌شوند که بازدهی بهتری در حوزه آرامش و امنیت برای مردم به همراه خواهد داشت.