به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  خبرنگار مهر، سردار حسن حسن‌زاده عصر چهارشنبه در آئین افتتاح راهیان نور دانش آموزی طی سخنانی با اشاره به اینکه راهیان نور ، نقطه عطفی برای تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن محسوب می شود اظهار داشت: در شرایط فعلی استکبار با چالش مقاومت روبه رو شده است به‌همین جهت با بکارگیری تمامی تجهیزات پیشرفته در دسترس نیز نتوانسته قدرت را در منطقه به دست بگیرد.

حسن زاده با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از قله های رفیع تاریخ انقلاب اسلامی است افزود: دفاع مقدس مانند گنجی باارزش است که با گذشت ۳۲ سال از پایان آن هنوز هم با استفاده از این گنج به پیروزی می رسند و ریشه و اساس مقاومت در گرو دفاع مقدس است‌.

وی در ادامه طرح راهیان نور را به لحاظ کیفی و کمی، رو به رشد و تعالی دانست و بیان داشت: راهیان نور مسیری برای انتقال ایثارگری، رشادت ، حماسه و مقاومت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان کشور است همانطور که دفاع مقدس نمادی از فرهنگ عاشورا می باشد که ریشه و اساس اعتقادات مسلمانان است و در پی انتشار آن شاهد ترویج فرهنگ مقاومت می باشیم.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: جنگ‌های نیابتی که استکبار در منطقه راه انداخته است به نفع اسلام تمام می شود و ساقط شدن پهباد آمریکایی نمونه بارز قدرت ما است.