به گزارش  پایگاه خبری علت به نقل از خبرگزاری تسنیم از ری، حسین توکلی کجانی امروز در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ری با اشاره به بلاتکلیفی دو پروژه شهرداری تهران در ری اظهار داشت: دو پروژه از سوی شهرداری تهران در مجموعه حوزه سرزمینی شهر کهریزک و باقرشهر فعالیت دارد که دلیل آن توسعه بهشت زهرا(س) بوده و در سال‌های گذشته احداث آن به توافق رسیده است.

وی بیان کرد: پروژه اجرای تقاطع غیرهمسطح در سه راه باقرشهر پس از ۱۲ سال علی‌رغم تعهدات شهرداری تهران هنوز بلاتکلیف است‌.

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه افزود: در جلسه امروز که با موضوع بررسی مجموعه سه راهی باقرشهر و پروژه شهر آفتاب تشکیل شد به بررسی اختلافات میان پلیس راهور و مجری پروژه پرداختیم و قرار بر این شد که دلایل عدم کارایی لازم پروژه و تعطیلی جبهه‌های فعالیتی را تعیین تکلیف کنند.

توکلی کجانی با بیان اینکه ما به دنبال تسریع در روند اجرای پروژه‌ها هستیم تصریح کرد: در محوطه اجرایی پروژه باید انحرافات ترافیکی ایجاد شود تا مسیرهای تقاطع بازگشایی شده که از سوی شهرداری منطقه ۱۹، پلیس راهور تهران بزرگ و شهرداری باقرشهر بررسی می‌شود و بناست که پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وی همچنین تأکید کرد: با توجه به اینکه جهت جنوب به غرب این پروژه به منظور کاهش بار ترافیکی سال گذشته افتتاح شده است باید دلایل عدم بهره‌برداری از آن مطرح شود چرا که در روزهای پایانی هفته مشکلات ترافیکی بسیاری در این محدوده ایجاد می‌شود که برای  مردم محلی مشکلات فراوان ترافیکی به همراه دارد.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح شهر آفتاب گفت: پروژه شهر آفتاب با ایجاد تقاطع غیرهمسطح در آزادراه خلیج فارس فعلاً تعطیل است  و از این‌رو ورودی شهر کهریزک نیز دارای مشکل شده است لذا  قرار بر این شد که این امر از سوی نهادهای مربوطه مورد توجه و پیگیری  قرار گیرد.

توکلی کجانی ادامه داد: با توجه به تردد زائران اهل قبور در پایان هفته‌ها و موقعیت منطقه به دلیل ورودی ۱۷ استان کشور، ایجاد بار ترافیکی مضاعف مشکلات بسیاری را برای اهالی این منطقه ایجاد کرده است و براساس طراحی‌های صورت گرفته باید حتماً برنامه‌ای برای تسریع این‌گونه موارد داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از پروژه در سال گذشته افتتاح شده اما کارایی لازم را ندارد  لذا ضروری است که با توجه به وضعیت فعلی پروژه هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد تا مردم از آرامش تردد در روزهای پایانی هفته برخوردار شوند و در صورتی که در سطح شهرستان تصمیم مناسبی اتخاذ نشود موضوع به استانداری ارجاع می‌شود.