به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در حاشیه جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی،‌ فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران که در خصوص ضرورت اقدامات و قرنطینه مسافران چین به تهران و ایجاد قرارگاه زیست پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار داشت: با اعلام وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه و در طی شیوع بیماری کرونا در دو شهر چین تعدادی از هموطنان و دانشجویان کشور ما در این کشور حضور داشتند که قرار شد با تمهیداتی به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد این دانشجویان به ۸۰ نفر می‌رسد گفت: لذا برای ورود این افراد به کشور باید اقدامات پیشگیرانه‌ای صورت بگیرد تا ناقل این بیماری به کشور نباشند.

تقی‌زاده افزود: از بدو ورودشان به کشور در فرودگاه امام خمینی(ره) اقدامات لازم صورت می‌گیرد و سپس با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محل نگهداری و قرنطینه آنها مشخص می‌شود و حدود دو هفته در محلی مناسب این افراد قرنطینه خواهند شد و پس از دو هفته اگر مشکل خاصی پیش نیاید می‌توانند از قرنطینه خارج شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بیان داشت: هنوز نمی‌تواند اعلام کرد این افراد دارای بیماری کرونا هستند؛ چراکه آزمایش‌های لازم باید صورت بگیرد شاید هیچ کدام از این افراد ناقل این بیماری نباشند.

وی افزود: مقرر شد شهرداری تهران هم تمهیدات لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای جابجایی این افراد در صورت موارد مورد نیاز انجام دهد و در سطح استان تهران نیز اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا با هماهنگی وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

تقی‌زاده گفت: وزارت بهداشت مکلف به اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم در مورد بیماری کرونا است و در این خصوص بیلبوردهای شهر تهران آماده اطلاع‌رسانی به مردم برای پیشگیری بیماری کورونا خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: مدیریت بحران استان تهران تمامی هماهنگی‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام داده است تا در صورت بروز و شیوع بیماری کرونا در استان تهران فضاها و مکان‌های قرنطینه مشخص باشد.