به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  خبرنگار مهر، حسین توکلی کجانی  در جمع خبرنگاران از راه اندازی فاز اول بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی با ظرفیت ۵۴ تخت درمانی خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی صورت گرفته و تخصیص اعتبارات لازم با محوریت فرمانداری ری، اقلام و امکانات مورد نیاز بمنظور راه اندازی بخش جدید ۳۲۰ تختخوابی بیمارستان فیروزآبادی با انعقاد قراردادهای متعدد تأمین گردید.

توکلی کجانی گفت: این اقلام و امکانات شامل تخت‌های درمانی، دستگاه‌های اکسیژن ساز، پمپ‌های سرم، ونتیلاتور (ریه مصنوعی) و مانیتورهای تشخیص علائم حیاتی بوده که تحویل بیمارستان فیروزآبادی شده است.

معاون استاندار تهران بیان داشت: با تلاش صورت گرفته در فاز اول بخش جدید ۳۲۰ تختخوابی بیمارستان فیروزآبادی ۱۶۰ تخت درمانی به همراه امکانات نصب شده و یک طبقه از این بخش با تجهیزات کامل و با ظرفیت ۵۴ تخت درمانی پس از تأیید فنی آماده راه اندازی و پذیرش بیماران است.

فرماندار ویژه ری بیان داشت: تمامی پارک‌ها و بوستان‌های شهری و روستایی، مراکز تفریحی و فراغتی، مزارع پیرامون شهر و تفرجگاه‌های شهرها و روستاهای تابعه شهرستان ری بمنظور جلوگیری از هرگونه تجمع و حضور شهروندان تعطیل هستند.

وی ادامه داد: این مراکز با هدف پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ و قطع زنجیره انتقال بیماری تا پایان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خصوصاً روز سیزدهم فروردین روز طبیعت تعطیل خواهند بود و امکان حضور در این مراکز و محل‌ها وجود ندارد.