به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  خبرنگار مهر، حسین توکلی کجانی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از جاده چرمشهر اظهار داشت: در جاده چرمشهر به دلیل وجود ندامتگاه تهران بزرگ میزان تردد خانواده‌های زندانیان زیاد است و این جاده فاقد ایمنی و حادثه خیز است که می‌بایست به آن توجه ویژه کرد.

معاون استاندار تهران افزود: بدلیل اهمیت موضوع با تاکید استاندار تهران و پیگیری‌های فرمانداری ویژه شهرستان ری و همچنین بازدید مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان تهران و پلیس راه، جاده چرمشهر حدفاصل حسن آباد تا ندامتگاه تهران بزرگ بزودی به صورت مشارکتی توسط اداره کل راهداری و فرمانداری ویژه شهرستان ری ایمن سازی و تعریض می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: عملیات اجرایی تعریض جاده چرمشهر با برگزاری مناقصات و همچنین انجام مطالعات فنی آغاز خواهد شد.

توکلی کجانی بیان داشت: در مسیر چرمشهر چندین نقطه حادثه خیز وجود دارد که مقرر شد که در برنامه کوتاه مدت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران و با همراهی مردم منطقه نسبت به ایمن سازی و روشنایی این نقاط اقدام کند.

فرماندار ری افزود: به دلیل تردد بالای مسیر چرمشهر، حضور نیروهای امدادی از دیگر نیازهای اساسی در این مسیر است و با استقرار اورژانس در جاده چرمشهر فاصله زمانی حضور نیروهای امدادی در حوادث جاده‌ای به حداقل می‌رسد.