۸۱۶۱۱۲۱۸-۶۴۵۷۹۱۸

به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  ایرنا ازفدراسیون تکواندو، ششمین روزبیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان با برگزاری مرحله مقدماتی رقابتهای اوزان منهای ۵۷ کیلوگرم زنان و منهای ۶۳ کیلوگرم مردان امروز (یکشنبه) در ورزشگاه ‘تراکتور’ شهر چلیابیسنک روسیه در حال برگزاری است.

براین اساس، تکواندوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تیم زنان ایران با شکست دارنده مدال طلای المپیک لندن از انگلیس به مرحله نیمه نهایی رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد.

کیمیا علیزاده، برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی این مسابقات، ابتدا ماگدالنا لپروسکا از لهستان را ۱۰ بر صفر شکست داد و در مرحله دوم مارتینا زوبسیک دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن از کرواسی را در راند طلایی شکست داد.

وی درادامه چینه لویس امریکایی را در راند طلایی مغلوب کرد و در چهارمین مبارزه خود موفق شد جید جونز از انگلیس را ۱۰ بر ۹ شکست داده و راهی مرحله نیمه نهایی شود.

علیزاده برای رسیدن به دیدار پایانی عصر فردا (دوشنبه) با برنده دیدار ژاپن و تایلند مسابقه می دهد.

تیم ملی تکواندوی کشورمان تاکنون در بخش مردان توسط فرزان عاشورزاده و مسعود حجی زواره، ۲ مدال طلا را به نام خود ثبت کرده است.

این دوره از مسابقات از روز ۲۲ اردیبهشت ماه در۸ وزن جهانی با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از ۱۳۶ کشور به میزبانی روس ها آغاز و دوشنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در ۵ وزن حضور پیدا کرده است.

به نفرات اول این مسابقات ۱۲۰ امتیاز، نفرات دوم ۷۲ امتیاز و نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ تعلق خواهد گرفت.