به گزارش  پایگاه خبری علت به نقل از خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران؛  تروریست‌های تکفیری داعش از جنایت جدیدی رونمایی کرده‌اند و آن شلیک موشک “اسکاد” به پایتخت عراق بود که در این حمله موشکی بیش از ۲۰ نفر کشته و زخمی شدند.

 

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

حمله موشکی داعش به پایتخت عراق نشان داد که در این هجوم رازی نهفته است که این راز به ارتش و نیروهای مردمی عراق بازمی‌گردد.

*** ایجاد رعب و وحشت در دل پایتخت‌نشینان

این تروریست‌ها که در میدان رزم شکست‌های سنگینی از ارتش و نیروهای مردمی عراق در استان “الانبار” و شمال “صلاح‌الدین” دریافت کرده‌اند، تلاش می‌کنند تا با حمله موشکی رعب و وحشت را در دل پایتخت‌نشینان ایجاد کند و به قول معروف با پیش زمینه حمله موشکی بغداد را بدون خون‌ریزی تصرف کنند.

*** پیام احتمالی حمله موشکی به ارتش و نیروهای مردمی عراق

دلیل دیگر این حمله موشکی با موشک “اسکاد”  پیام به ارتش و نیروهای مردمی عراق است که “دیگر در میدان رزم حاضر نشوید، چون ما موشک‌های پیشرفته زمین به زمین داریم و امکان دارد در آینده ضد شما استفاده کنیم.”

*** داعش موشک “اسکاد” را از کجا آورد؟

این که داعش این موشک‌ها را چگونه در اختیار دارد، پاسخ کاملاً مشخص است. غنایمی که تروریست‌های تکفیری از تصرف استان “رقه” در سوریه و استان “نینوا” در عراق داشته، توانسته موشک‌های کلاس “اسکاد” را تصرف کند.

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

*** داعش چه تعداد موشک اسکاد دارد؟

از تعداد دقیق موشک‌های “اسکاد” تحت کنترل داعش اطلاعاتی در دست نیست. عده‌ای از صاحب‌نظران معتقدند داعش تنها تعداد انگشت‌شماری از این نوع موشک در اختیار دارد. نکته حائز اهمیت این است که داعش موشک‌ها و راکت‌های برد کوتاه خود را یا از طریق غنیمت جنگی و یا از طریق بخشش و پیشکشی برخی کشورهای مرتجع منطقه یا هم‌پیمان آمریکا به دست آورده است.

**تلگراف: دولت اسلامی موشک اسکاد را در “رقه” به نمایش گذاشت

سایت تلگراف (Telegraph) در گزارشی با عنوان “آیا داعش موشک اسکاد دارد؟” عنوان داشت: دولت اسلامی موشک‌های “اسکاد” را در خیابان‌های شهر “رقه” مرکز خلافت خود به نمایش گذاشته است.

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

به نظر می‌رسد تکفیری‌های داعش دارای موشک‌های کوتاه بردی هستند که هر زمان با شکست در میدان نبرد مواجه می‌شوند از آن‌ها برای ضربه زدن به ارتش و نیروهای مردمی عراق استفاده می‌کنند؛ اما نکته قابل توجه این است که ارتش و نیروهای مردمی عراق هیچ گاه میدان نبرد را خالی نکردند.

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

 

راز حمله موشکی داعش به بغداد چیست؟+تصاویر

گفتنی است موشک کلاس “اسکاد” یک موشک زمین به زمین با بردی بین ۱۸۰ تا قریب ۱۰۰۰ کیلومتر می‌باشد که با وزن ۴٫۵ تا ۷ تنی و با طولی بین ۱۱ تا ۱۴ متر دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است که بیشتر برای اهداف شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.