خبرگزاری فارس: مذاکرات هم اکنون مراحل حساس خود را طی می‌کند/قدردانی از زحمات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان

به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس‌جمهور، حسن روحانی پس از شرکت در نشست سران سازمان همکاری شانگهای، اعضای گروه بریکس و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در شهر اوفا روسیه، بامداد جمعه به تهران بازگشت.

وی در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال معاون اول رئیس‌جمهور و شماری از وزیران قرار گرفت.
روحانی در گفت‌و‌گوی کوتاهی با خبرنگاران، ‌سفر خود به روسیه و شرکت در نشست سران سه سازمان بزرگ منطقه ای و بین المللی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: اعضای سازمان همکاری شانگهای ، گروه بریکس و اتحادیه اوراسیا در مجموع با داشتن بیش از ۵۰ درصد جمعیت جهان، حدود ۳۰ درصد درآمد ناخالص کل جهان را در اختیار دارند.
رئیس‌جمهور در ادامه به ملاقات های خود را با روسای جمهوری روسیه ، چین ، بلاروس و افغانستان و نخست وزیر هندوستان در حاشیه این اجلاس اشاره کرد و گفت: در این دیدارها، راههای توسعه بیش از پیش همکاریهای دوجانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
روحانی با اشاره به دیدار خود با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفت: در این دیدار اقدامات انجام شده برای توسعه مناسبات تهران – مسکو طی دوره فعالیت دولت یازدهم مرور و برنامه های آتی برای تقویت این روابط بررسی شد.
وی همچنین به دیدار خود با نخست وزیر هند اشاره کرد و افزود: این دیدار در واقع اولین ملاقات با وی بود. در این دیدار موضوع حضور و مشارکت هند در طرحهای توسعه بندر چابهار و عملیاتی کردن پروژه های شرق کشور مورد بررسی قرار گرفت.

روحانی درباره ملاقات خود با رییس جمهوری چین نیز گفت که در این دیدار مسایل پیش رو و کاری میان دو کشور مرور شد.
رئیس‌جمهور در ادامه به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ اشاره کرد و اظهارداشت: در ملاقات‌ها با سران کشورهای چین و روسیه به طور طبیعی بحث مذاکرات مطرح بود، این مذاکرات هم اکنون مراحل حساس خود را طی می‌کند و ان شاء الله آن چه برای مردم کشورمان خیر است، محقق خواهد شد.
روحانی همچنین از تلاش و زحمات تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که با قدرت و قوت تمام در لیالی قدر نیز به مذاکرات خود با مذاکره کنندگان ادامه می دهند، قدردانی کرد.