۱۸۶۲۳۲۸

پایگاه خبری علت :شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن دعوت آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی روز ۱۳ آبان تاکید کرد: شعار «مرگ بر آمریکا» اصلی‌ترین شعار مردم در تظاهرات ضد استکباری سیزدهم آبان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیۀ فراخوان و دعوت عمومی، ضمن بزرگداشت یوم الله سیزدهم آبان و گرامیداشت شهدای گرانقدر ۱۳ آبان؛ از ملت استکبار ستیز و همیشه در صحنۀ ایران اسلامی و تمامی آحاد، اقشار و اصناف مختلف و مردم عاشورایی ایران دعوت کرد؛ تا با حضور انقلابی، گسترده، متحد و حماسی خود در “تظاهرات ضد استکباری یوم الله سیزدهم آبان، ضمن نمایش خشم و نفرت انقلابی علیه استکبار جهانی، بر مواضع اصولی خود و آرمان های شهدا و امام شهیدان مهر تأییدی مجدد زنند.

این شورا در اطلاعیه خود اعلام کرد: یوم الله سیزدهم آبان تجلی حقیقی، مولود عینی، الگوی امروزی و تمام نمای پیام تاریخی، جهانشمول و مفاهیم ارزشمند و گرانسنگ حماسۀ جاویدان قیام عاشورای حسینی است؛ و امریکای جنایتکار خائن و مخل نظم و امنیت عمومی جهان به عنوان «شیطان بزرگ»، «مصداق اتم استکبار» و فرزند نامشروع جریان های طاغوتی و سلطۀ اغواگرایانۀ شیاطین است.

در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است: مراسم ۱۳ آبان امسال، روز بزرگ «مرگ بر آمریکا» است و تازمانی که سیاست های استکباری وخوی ظالمانه و ددمنشانۀ امریکا علیه ایران و سایرکشورها و دولت های مستقل، آزادیخواه و عزت طلب ادامه یابد، نه اینکه شعار «مرگ بر آمریکا»، به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شعار مردم در تظاهرات ضد استکباری یوم الله سیزدهم آبان و سایر مراسم و مناسبت های انقلاب اسلامی حذف نمی گردد، بلکه این شعار و پیام با وسعت و فراگیری تاریخی و آزادیبخش خود، و با درنوردیدن تمامی مرزهای جغرافیایی، سیاسی، دیپلماتیک و انسانی، هرروز فراگیر تر و جهانشمول تر از قبل می شود.

شعار مرگ بر امریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر صهیونیسم و اسرائیل و مرگ بر استکبار امروز ملت عاشورایی ایران، ترجمان همان شعار هیهات منا الذله اباعبدالله الحسین(ع) در ظهر عاشورا وهمان لعنت بر یزید و لبیک به ندای جاودان هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) در طول تاریخ است.

این شورا در ادامه تاکید کرد: به درستی رمز، آزادگی و عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران، استکبارستیزی و مقابله با سلطه‌گران عالم است و وجه اشتراک عاشورای حسینی و سه واقعۀ مهم یوم الله ۱۳ آبان، همان روح مبارزه با ظلم و ظالم و استکبار است.

ویژه مراسم تظاهرات ضد استکباری یوم الله ۱۳ آبان در تهران از ساعت ۱۰ صبح فردا، چهارشـــنبـه ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا (واقع درخیابان آیت الله طالقانی، تقاطع خیابان شهید مفتح)، با سخنرانی  “حجت‌الاسلام ســیدابراهیم رئـیســی” دادستان کل کشور و مداحی مادحان و ذاکران برگزار می‌شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن دعوت از ملت بزرگ وعاشورایی ایران اسلامی، درخواست می کند؛ با حضور عاشورایی، حماسی و انقلابی خود در ویژه مراسم تظاهرات ضد استکباری یوم الله سیزدهم آبان و سردادن شعار همیشگی خود؛ یعنی، مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل، فریاد رسای « هیهات منا الذله » حسینی را بار دیگر به گوش وجدان‌های آگاه و حقیقت طلب جهان برسانند.