خبرگزاری فارس: دستگیری 20 تروریست ترددکننده به عراق و سوریه، در مرزهای ایران/ ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور

پایگاه خبری علت :به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ایام محرم و صفر از مقاطعی است که جریان‌های تروریستی برای ضربه به برنامه‌های عزاداری امام حسین (ع) جدیت بیشتری به خرج می‌دهند.

وی بر همین اساس تاکید کرد: امنیت بی‌بدیلی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران حکم‌فرماست برای دشمنان بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تحملش سنگین است. از این رو در طول سنوات گذشته سرمایه‌گذاری کرده و جریان‌های تروریستی را مورد حمایت خود قرار دادند تا به هر نحوی امنیت جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند.

وی با تاکید براینکه به لطف خداوند در سال‌های گذشته فیلم‌های مختلف تروریستی را سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی کرده‌اند و جمعی از آنها و سرکردگانشان را به هلاکت رسانده و طرح‌های تروریستی آنها را خنثی کردند که بخشی از این موارد در مطبوعات به استحضار ملت ایران رسیده است.

علوی تاکید کرد: علی‌رغم تلاش‌های دشمن برای انجام اقدامات ترویستی به لطف خداوند و با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تمام حرکات آنها خنثی شد.

وزیر اطلاعات بر همین اساس گفت: در طی این ایام محرم و صفر ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور و دستگیری ۱۰ نفر از عوامل تروریستی در گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان صورت گرفت.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: همچنین بیش از ۲۰ نفر از عوامل تروریستی ترددکننده به مقصد عراق و سوریه در مرزهای ایران بازداشت شدند؛ ضربه به تیم تروریستی در صفی‌آباد دزفول و دستگیری ۱۴ نفر عامل تروریستی که ۸ نفر ضاربین اصلی اقدامات تروریستی در استان خوزستان بوده‌اند.

وی در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: همچنین ضربه و دستگیری به تیم تروریستی تیراندازی به فرمانداری و چند پاسگاه انتظامی در شهر سوسنگرد در تاریخ ۹۴/۸/۱۶ که این افراد تحت حمایت کشورهای مرتجع منطقه هستند.