اخبارویژهدفاع وامنیت

توزیع غذا با بالگرد توسط سپاه برای زائرین اربعین

به گزارش علت، سردار سید صادق حسینی با بیان اینکه این روند همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: عمده این غذاها بین زائرانی که در ترافیک سنگین مسیر مهران – ایلام در سه راهی جندالله، توقفگاه بوستان جنگلی رضاآباد، پل زائر و پایانه مرزی گرفتار بودند، در ۲ روز گذشته گرفتار بودند، توزیع شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اردوگاه های موجود در پایانه مرزی تنها ظرفیت و گنجایش هفت هزار نفر را دارد اما به علت حجم انبوه تردد زائران، دیشب ۲۴ هزار نفر در کمپ های سپاه اسکان داده شدند.

سردار حسینی افزود: در شب های بارانی اخیر نیز تا ۲۵ هزار نفر نیز در کمپ های سپاه اسکان داده شدند و حتی بین زائرانی که در کمپ ها جایی برای استراحت پیدا نکردند پتو و زیر انداز توزیع شد تا در محوطه های بیرونی پایانه بخوابند و استراحت کنند.

وی تاکید کرد: در طول مسیرهای منتهی به پایانه مرزی علاوه بر ایستگاه های صلواتی مردمی و دیگر دستگاه ها، سپاه نیز ۱۵ ایستگاه ایجاد کرد که میانگین روزانه بیش از ۴۰ هزار پرس غذا بین زائران توزیع می کنند و در روزهای اوج تردد زائران توزیع غذا نیز افزایش می یابد.

حسینی از استقرار ۳۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل اتوبوس و مینی بوس متعلق به سپاه در پایانه مرزی مهران خبر داد که این ناوگان حمل و نقل به صورت رایگان زائران را به استان های کرمانشاه، همدان و تهران می رساند.

وی گفت: همچنین شرکت جوان سیر ایثار وابسته به سپاه پاسداران نیز ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران مستقر کرده که کمتر از نرخ مصوب و تعیین شده زائران را به استان های مختلف منتقل می کنند.

براساس اعلام مسئولان ستاد اربعین کشور امسال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از مرزهای زمینی کشورمان برای شرکت در آیین های اربعین حسینی به کشور عراق عزیمت کردند که ۵۵ درصد این افراد از مرز بین المللی مهران خارج شدند.

تا صبح امروز شنبه بیش از ۸۵۰ هزار زائر اربعین از طریق مرز مهران به کشورمان باز گشته اند و روند بازگشت زائران تا اواسط هفته جاری ادامه دارد.

مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام از مهمترین کانون های تردد زائران و صادرات کالاهای تجاری و اقتصادی به کشور عراق است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن