به گزارش علت، علی سامره که هنوز برای گلی که قبل از دقیقه یک دربی استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه تبریز و برای سال های موفق بازی اش در استقلال ، یکی از محبوب ترین هاست. البته محبوبیتش این روزها برای استقلالی ها بیشتر شده. او که پیشتر دربی های رده های نوجوانان و جوانان را هم پر گل از پرسپولیسی ها برده بود ، این بار در رده سنی امید توانست با تیمش ، رقیب را ۶ تایی کند. عددی که تصویری کابوس وار برای استقلالی ها دارد. از سال ۱۳۵۲ تا همین حالا برای شان کری می خوانند .

نسل های هواداران عوض می شوند و این کری ادامه دارد . برایش سالگرد می گیرند ، استقلالی ها به رهبری فتح الله زاده برایش روایت غیر واقعی می تراشند و باز آن ۶ تای ۵۲ سر جایش است اما حالا استقلالی ها یک برد شیرین دارند که به آن بنازند. تیم امیدهای شان ، یعنی زیر ۲۱ ساله های باشگاه شان که باید در ۲ سال اینده تیم اصلی را تغذیه کنند ، ۶ گل به رقیب سنتی زده اند و حسابی ترکاندند. حالا استقلال جوان برای این پیروزی ، علی سامره را لایق نامزدی برای رهبری تیم اصلی دانسته است. کسی که احتمالا باید رقیبی باشد در آینده نزدیک برای دو گزینه محبوب این تیم یعنی علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی و شاید حتی جلوتر از فرهاد مجیدی که دوره های مربیگری را طی نکرده و علاقه ای هم نشان نمی دهد.

بعد از این پیروزی مهم ، سامره واکنش جالبی به این برد داشت و گفت:«من و تیمم توانستیم بردی را سند بزنیم که هم عکاس ها از آن عکس گرفتند و هم فیلم بازی اش موجود است. حالا ما خیلی مستند پرسپولیس را ۶ تایی کردیم نه مثل برد آنها که سندی ندارد.» سالهاست که استقلالی ها تنها دلیل شان برای زیر سئوال بردن برد ۶ تایی پرسپولیس نداشتن فیلم و عکس است . چون به دلایلی عجیب آن بازی فیلمبرداری نشده . اینکه همزمان در سالن کشتی مسابقه جهانی بوده و همه دوربین ها آنجا بودند یا شایعاتی درباره اینکه خسروانی مالک وقت استقلال فیلم ها و عکس های آن بازی را با توجه به قدرت نظامی گری اش از بین برده است. هرچه هست از آن مسابقه سند موثقی نیست . البته این قدر شاهد زنده برای آن بازی هست که این شوخی استقلالی ها درباره نبود سند ، فقط بخشی از کری ها باشد که برای جذابیت فوتبال خوانده می شود و. هستند مورخانی که می گویند آن بازی را در ورزشگاه بودند و از نزدیک دیدند اما وقتی اسم ورزشگاه را می گویند ، درباره امجدیه حرف می زنند . یکی از آنهایی که این ادعا را دارد ، مسعود بهنود است که این ادعای عجیب را چندی قبل در بی بی سی فارسی داشته و حتی نمی دانسته آن دربی در آزادی برگزار شده!

اگرچه این برد سامره در رده سنی امیدها بوده اما موجی از هیجان را برای استقلالی ها به همراه داشته و پرسپولیسی ها را بدجور دلسرد کرده است. جمشید شاه محمدی ، سرمربی تیم سرخپوش درباره ناکامی اش به روزنامه هواداری قرمزها گفته است:«ما سه روز زمین نداشتیم و تمرین کردیم.» تیتری که برجسته شده تا بر برد بزرگ استقلالی ها سرپوش بگذارد.شاه محمدی تقریبا می داند که اخراج می شود و این بهانه اش خیلی هم برایش حاشیه امنی ایجاد نمی کند. به عکس سامره که با یک برد به اوج رسیده ، او با این شکست در بدترین شرایط فوتبالی اش قرار گرفته است و شاید حتی دوران مربی گری اش در پرسپولیس هم به کلی تمام شود!