اقتصاد

فعالیت سامانه بارشی در نیمه‌غربی، سپس مرکز و شرق

خانم کبری رفیعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری علت گفت: با توجه به استقرار سامانه بارشی در نوار غربی کشور بر میزان بارش‌ها که به صورت برف و باران است افزوده می‌شود و تا اواخر وقت امروز علاوه بر نیمه‌غربی کشور در مناطق مرکزی و بتدریج بخش‌هایی از شرق کشور شاهد بارش خواهیم بود.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در ارتفاعات جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی زاگرس شدت بارش‌ها را داشتیم که فردا از شدت بارش‌ها در شمال‌غرب و غرب کشور کاسته خواهد شد و همچنین بارش پراکنده باران و برف را در این مناطق پیش‌بینی می کنیم.  
خانم رفیعی گفت : فردا نیز بیشترین بارش‌ها را در استان‌های فارس، کرمان و خراسان‌رضوی خواهیم داشت و  در سواحل‌شمالی کشور و ارتفاعات البرز بارش باران و برف پیش بینی شده است که از روز یکشنبه با حرکت این سامانه به سمت شرق بتدریج از شدت ناپایداری‌ها در غرب و مرکز کشور کاسته می شود.
رفیعی گفت: در برخی از مناطق شرق و جنوب کشور شاهد بارش باران و در ارتفاعات نیز بارش برف را خواهیم داشت و با گذر این سامانه بارشی کاهش محسوس دما را در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌کنیم.
وی افزود : اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به دلیل بارش برف و مه غلیظ و آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، زنجان، ارتفاعات مرکزی، شمال قزوین، شمال تهران، شمال ایلام پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن