به گزارش علت، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم رونمایی از نخستین هواپیمای دوزیست این نیرو اظهار داشت: ما در سازمان رزم نیروی دریایی سپاه متناسب با نیازمندی‌های اطلاعاتی، دفاعی و عملیاتی در جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گوناگونی را در اختیار گرفته‌ایم.

وی افزود: بکارگیری پرنده‌های دوزیست با قابلیت‌های اطلاعاتی، امدادی و عملیاتی از جمله ظرفیت‌هایی است که امروز از مرحله مختلف گذشته و با بومی‌سازی این تکنولوژی به تولید انبوه خواهد رسید.

سردار فدوی عنوان کرد: مدت‌هاست که جمهوری اسلامی ایران  با ساخت این پرنده دریایی، پس از آمریکا، روسیه، آلمان و محصولات مشابه تولیدی در کشورهای دیگری مانند چین، به فناوری طراحی و ساخت این پرنده‌های دریایی دست یافته است.

وی افزود: با ساخته شدن پرنده دریایی شش نفره دو زیست بومی، ایران به جمع کشورهایی مانند آمریکا، روسیه و آلمان که دارای فناوری ساخت هواپیماهایی در این رده هستند، پیوست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قدرتی که مبتنی بر اشراف اطلاعاتی و پیش‌بینی تهدیدات در حوزه دریایی و دفاع از جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز شکل گرفته، بیان داشت: اگر امروز کشوری به فکر مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران باشد، یا دنبال راهی برای خودکشی و نابودی می‌گردد و یا دچار جنون، مستی و یا زوال عقل شده است.

وی همچنین بیان داشت: برخی از کشورهای وابسته منطقه به خود بیایند و دیکته دشمنان اسلام را انشا نکنند؛ چرا که دشمنان قسم خورده جهان اسلام، به چیزی غیر از نابودی سرمایه‌ها و زیرساخت‌های ملت‌های اسلامی نمی‌اندیشند.