علت من اخبار

 /  مجلس

جزئیات بازدید هیات تفحص مجلس از «ایران خودرو»

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، جزئیات بازدید امروز هیات تحقیق و تفحص مجلس از گروه صنعتی ایران خودرو را تشریح کرد و گفت: کارشناسان هیات تحقیق و تفحص، بزودی در خودروسازی‌ها مستقر می‌شوند.

جزئیات بازدید هیات تفحص مجلس از «ایران خودرو»

روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری علت به نقل از فارس، با اشاره به بازدید امروز جمعی از اعضای هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور از گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: در این بازدید که در راستای انجام تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور صورت گرفت، ضمن بازدید از خط تولید برخی محصولات ایران خودرو، در جلسه مشترک با مدیرعامل و معاونان گروه صنعتی ایران خودرو مهم‌ترین محورهای تحقیق و تفحص مجلس با آنان در میان گذاشته شد تا گزارش‌هایشان را برای ارائه به کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص آماده کنند.
وی افزود: در این بازدید، از خط تولید بدنه خودروهای تارا و برخی محصولات دیگر بازدید شد و مشاهدات نمایندگان نشان می‌دهد که برای مسئله ارتقاء کیفیت اقدامات خوبی در دست انجام است و به گفته مدیران ایران خودرو محصولات جدیدی نیز در دست طراحی و برنامه‌ریزی است.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه مشترک، مدیرعامل ایران خودرو توضیح داد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با افزایش تولید محصولات، تأخیر در تحویل محصولات این شرکت از 200 هزار خودرو به 10 هزار خودرو کاهش یافته و اگر برخی قطعات کوچک نیز تأمین شود توانایی تحویل محصولات را به صورت دو روزه را نیز دارند.
عباسپور عنوان کرد: براساس اظهارات مسئولان ایران خودرو، برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت و ارتقاء به سطح محصولات 4 و 5 ستاره و نیز کاهش هزینه‌ها در حال انجام است و ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برقرار است.
وی خاطرنشان کرد: هیأت تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودروسازی پیش از این از گروه خودروسازی بهمن بازدید کرده و بعد از این هم از شرکت‌های وابسته به ایران خودرو و گروه صنعتی سایپا و بخش‌های مختلف آن بازدید خواهد کرد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو نیز به زودی در این گروه‌های صنعتی مستقر می‌شوند تا ضمن بررسی اسناد و مدارک، جزئیات اطلاعات مورد نیاز نمایندگان را به دست بیاورند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پربازدیدترین

پربحث ترین