علت من اخبار

حجت‌الاسلام محمد اسعدی حافظ و پژوهشگر قرآن کریم بدرود حیات گفت

حجت‌الاسلام محمد اسعدی حافظ و پژوهشگر قرآن کریم، دانشیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دارفانی را وداع کرد.

حجت‌الاسلام محمد اسعدی حافظ و پژوهشگر قرآن کریم بدرود حیات گفت

به گزارش خرگزاری علت به نقل از فارس حجت‌الاسلام محمد اسعدی حافظ قرآن کریم، دانشیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دارفانی را وداع کرد. حجت‌الاسلام محمد اسعدی، دانشیار گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و حافظ قرآن کریم بود. وی در روز عید د غدیر امسال در همایش ترجمان غدیر به عنوان یکی از سخنرانان به ارائه بحث علمی زیبایی با عنوان «امامت و چالش تکفیر در اندیشه شیعی» پرداخت.  حجت‌الاسلام علی محمد حیکمیان، رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در پیامی درگذشت این پژوهشگر را تسلیت گفت که متن آن به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون امروز محمد ما همو که کلام وحی را چون محمد مصطفی حافظ بود و از مفسران شناخته می‌شد، از میانمان با بال ملائک، پروازش تا عرش برین را آغاز کرد و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و خیل عظیم قرآن پژوهان را غمگین و حزین ساخت. دکتر اسعدی مدیر گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه، فرزند قرآن و عترت بود و عمرش را در موضوعات متنوع قرآن پژوهش کرد و به درجه هدایت اقوم رسیده بود.

کلامش قرآن و نهج‌البلاغه و دغدغه خاطرش هدایت جامعه و نشان دادن جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت در قرآن بود. مجاهدی که یک لحظه از قرآن جدا نشد و همه تلاش و کوشش خود را برای احیاء قرآن در دانشگاه‌ها با نوشتن کتب مختلف قرآنی مصروف ساخت. شخصیتی فکور، عمیق در تفکر قرآنی و بی ادعا در عین عالم بزرگ بودن، ارزش او را در حیات سعیدش دو چندان کرده بود.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه این ثلمه بزرگ را به همکارانش در پژوهشگاه، حوزه‌های علمیه و جامعه دانشگاهی خصوصاً قرآن‌پژوهان محترم تسلیت گفته، برای خانواده محترم این دانشمند در مقابل این فقدان عظماء طلب صبری عظیم و اجری جزیل از خداوند داشته و غفران واسعه برای عزیز از دست رفته طلب می‌کند. گرچه ندای اقرء بسم ربک الذی خلق او در عرش اعلا با ملائکه الله همنوا شده و پیوسته در گوش همکاران و شاگردانش زمزمه می‌کند که ان هذا القران یهدی للتی هی اقوم.

عاش سعیداً و مات سعیداً پیام تسلیت وزیر علوم منصور غلامی، وزیر علوم در پیامی خطاب به رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه درگذشت این فاضل محقق را تسلیت گفت که متن آن به شرح زیر است:  حجت‌الاسلام حکیمیان؛ فقدان سرمایه‌های ارزشمند علمی و دانشگاهی خسران جبران‌ناپذیری است. خبر درگذشت استاد گرانقدر، حجت الاسلام دکتر محمد اسعدی، دانشیار گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، موجب تأثر و تألم شد. فقدان این استاد فرزانه و مجاهد فرهیخته را که آثار و تألیفات ارزشمندی از خود بر جای گذاشتند، به جنابعالی، خانواده محترم آن مرحوم، همکاران، دانشجویان و اساتید معزز پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه پروردگار متعال برای آن زنده‌یاد، غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.

منصور غلامی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پربازدیدترین

پربحث ترین