علت من اخبار

 /  سیاست خارجی

ظریف: آمریکا و ناتو با تجاوز و اشغال افغانستان و دیگر مناطق به اهدافشان نرسیدند

وزیر امور خارجه در توئیتی با بیان این که آمریکا و ناتو با تجاوز و اشغال افغانستان و دیگر مناطق فقط به دنبال منافع خود بودند و به آن هم نرسیدند، تصریح کرد: آنها موظف به جبران هستند.

ظریف: آمریکا و ناتو با تجاوز و اشغال افغانستان و دیگر مناطق به اهدافشان نرسیدند

به گزارش خبرگزاری علت به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در توئیتی نوشت: علیرغم آن همه دم زدن از دموکراسی و جنگ علیه تروریسم، رخدادهای افغانستان و مواضع ایالات متحده و ناتو ثابت می‌کنند که: آن‌ها با تجاوز و اشغال افغانستان و دیگر مناطق فقط و فقط به دنبال منافع خود بودند - اما به همان هدف هم نرسیدند. 

وی تصریح کرد: آمریکا و ناتو اکنون آشکارا موظف به جبران هستند.

 

 

به گزارش فارس، ظریف پیش از این هم در توئیتی از تشکیل شورای هماهنگی توسط رهبران افغانستان استقبال کرد.

حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان ۲۴۰ هزار کشته و بیش از ۲ تریلیون دلار هزینه در پی داشته است. (اینجا بخوانید)

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار افغانستانی درباره اوضاع کنونی این کشور گفت که برای دردی که با آن مواجه هستید واقعا متاسفیم. (بیشتر بخوانید)

بعد از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر طالبان موفق به پیشروی در افغانستان و تصرف شهرهای مهم این کشور شد. گروه طالبان روز یکشنبه وارد کابل شد و دولت اشرف غنی در افغانستان سقوط کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پربازدیدترین

پربحث ترین