علت من اخبار

 /  استانها

مدیرکل آموزش و پرورش فارس: دیدگاه غالب در نظرسنجی‌ها، آموزش حضوری است

شیراز-علت-مدیرکل آموزش و پرورش فارس، گفت:نظر سنجی‌های انجام شده حاکی از تمایل اولیا برای برگزاری آموزش به صورت حضوری نسبت به سال گذشته است که با در نظر گرفتن سلامت دانش‌آموزان و معلمان و تقویت نقش انجمن اولیا در این رابطه به صورت تدریجی و با در نظر گرفتن تصمیمات ستاد ملی کرونا گام برخواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس: دیدگاه غالب در نظرسنجی‌ها، آموزش حضوری است

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس پنجشنبه در مطلب ارسالی از قول دکتر فرهاد اسماعیلی، افزود:امسال نیز در آیین نامه ها به شورای مدرسه اختیارات خوبی داده شده تا مدیران مدارس در کنار انجمن های اولیا و مربیان با یک مدیریت اقتضایی و بر اساس شرایط مناطق خود نسبت به روند فعالیت های آموزشی در مدرسه تصمیم گیری نمایند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس که در هجدهمین نشست برخط با رؤسا و اعضای شورای معاونین ادارات آموزش و پرورش سراسر استان سخن، می‌گفت ادامه داد: در سال جاری باید نقش اولیا را در مدارس و تصمیم گیری ها تقویت کنیم تا با استفاده از این ظرفیت بزرگ روند خوبی را در فعالیت های آموزشی و پرورشی داشته باشیم.
اسماعیلی بیان کرد:بخشنامه و آیین نامه دستورالعمل های آغاز سال تحصیلی به ادارات آموزش و پرورش سراسر استان ارسال شده است که این انتظار وجود دارد که رؤسای آموزش و پرورش به دقت آن را مطالعه و اجرایی نمایند.
وی عنوان داشت: در شرایط فعلی ارائه یک نسخه متمرکز آموزشی برای سراسر استان کاربردی ندارد و باید با یک افکار سنجی دقیق و اقناع سازی لازم تصمیمات آموزشی به فراخور شرایط مناطق انجام گیرد.
اسماعیلی یادآور شد: باتوجه به نقش گسترده و تعیین کننده انجمن اولیا در وضعیت فعلی و با پیگیری های مستمر توانستیم وزارت خانه را به برگزاری زودهنگام انجمن اولیا برای ورود خانواده ها در تصمیمات تعیین کننده مدرسه اقناع کنیم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز اظهار کرد: حفظ سلامتی ، پوشش تحصیلی سراسری دانش آموزان، حفظ آرامش خانواده ها در کنار تنوع بخشی به امر آموزش از محور های اصلی آغاز سال تحصیلی جدید خواهد بود.
رسول قانونی گفت: در سال جاری هیچ درسی نباید فدای درس دیگر شود و روح حاکم بر تمامی کارها باید ارایه تدریس و آموزش با کیفیت باشد.
وی افزود: با ارزیابی های انجام شده از روند پروژه مهر ادارات و مناطق از آمادگی خوبی برای آغاز سال تحصیلی برخوردارند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ثبت نام و سنجش کلاس اولی ها در سراسر استان با کیفیت و به خوبی انجام شد و سنجش پیش دبستانی ها نیز باید بیشتر مورد توجه و عنایت قرار گیرد.
محمد فیاض پور ادامه داد: کمبود نیروی آموزشی را باید ادارات آموزش و پرورش با درایت لازم و با همکاری اداره کل مدیریت کنند تا هیچ کلاسی خالی از حضور معلم نباشد.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز گفت: انتخابات انجمن اولیا در سال جاری از ۲۴ شهریور آغاز شده است و تا ۳۰ شهریور ادامه خواهد یافت.
عبدالحسین رحیمی گفت: در سال جاری انتخابات انجمن اولیا در بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ مدرسه فارس برگزار می شود و بیش از ۳۸ هزار نفر از اولیا به عنوان نمایندگان انجمن معرفی و فعالیت خواهند کرد.
رحیمی گفت: در ایام کرونا نقش ویژه اولیا و معلمان و تعامل بین این دو بیشتر از قبل آشکار شد و در مدارسی که بین اولیا و معلمان تعامل بیشتری وجود داشته موفقیت بیشتری نیز در پی داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پربازدیدترین

پربحث ترین