علت من اخبار

 /  دانشگاه

ممنوعیت برگزاری جلسات هیأت‌های اجرایی جذب اعضای هیأت علمی تا اطلاع ثانوی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به بخشنامه مورخ ششم شهریور ‏۱۴۰۰‬ تا تعیین تکلیف نهایی، جلسات هیأت‌های اجرایی جذب اعضای هیأت علمی تشکیل نشده و هیچ حکمی صادر نشود.

ممنوعیت برگزاری جلسات هیأت‌های اجرایی جذب اعضای هیأت علمی تا اطلاع ثانوی

به گزارش خبرگزاری علت به نقل از فارس، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره جذب اعضای هیأت علمی، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرآیند جذب دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از دو بخش بررسی صلاحیت علمی و بررسی صلاحیت عمومی و همچنین اخذ استعلامات لازم از مراجع ذی‌صلاح صورت می‌گیرد، لازم است هیأت‌های اجرایی جذب، فرآیندهای قانونی لازم را طبق روال انجام دهند تا حق افراد تضییع نشود.
وی ادامه داد: جلسات هیأت‌های اجرایی جذب با توجه به بخشنامه مورخ ۰۶.‏۰۶.‏۱۴۰۰‬ به شماره ۱۱۹۳۹۳.و تا تعیین تکلیف نهایی تشکیل نشده و هیچ حکمی صادر نشود.
به گزارش فارس،‌اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از امروز شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ۱۶ مهر ادامه دارد همچنین فرایند ثبت‌نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه‌ها نیز از ۱۷ آبان آغاز و تا ۳۰ آبان‌ ادامه خواهد داشت.
تغییر تقویم فراخوان‌های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این دلیل صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به پایان رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از آغاز فراخوان جدید فراهم شود و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی‌های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید صرفاً برای مؤسسات و دانشگاه‌هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک‌های مربوط به دانشگاه را به پایان رسانده باشند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پربازدیدترین

پربحث ترین