علت من اخبار

 /  استانها

کیش آماده بازگشایی مدارس به سه شیوه است

کیش - علت- رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: این جزیره آماده بازگشایی مدارس به سه شیوه حضوری، غیر حضوری و ترکیبی است.

کیش آماده بازگشایی مدارس به سه شیوه است

پرویز حیدری راد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علت به نقل از ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی بر اساس تجارب گذشته قادر هستیم در صورت رضایت والدین و وزارتخانه به هر سه شیوه در مدارس کیش نسبت به بازگشایی مدارس اقدام کنیم.
وی اضافه کرد: در ابتدا به منظور امادگی بیشتر برای شیوه غیر حضوری سعی شده امکانات و توامندی های مدارس و معلمان برای فعالیت در عرصه آموزش های مجازی ارتقا یابد.
رییس آموزش و پرورش کیش گفت: در این راستا سامانه lms (سیستم غیر حضوری) در مدارس با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی می شود تا در کنار شاد از این سیستم ها در مدارس برای ارایه آموزش های کیفی تر اقدام شود.
وی افزود: همچنین در نظر داریم علاوه بر استفاده از توان مدرسه مجازی سراسری، از شبکه محلی کیش نیز به عنوان مدرسه مجازی منطقه این نیز استفاده کنیم تا بتوانیم دوره های آموزشی درس های کلاسی را با حضور معلمان سرشناس جزیره کلید بزنیم.
حیدری راد با بیان اینکه بازگشایی مدارس به صورت حضوری نیز از دیگر برنامه های این اداره در سال تحصیلی جاری است یادآور شد: در این راستا نیز اکنون آماده سازی فضای فیزیکی کلاس ها و مدارس، واکسیناسیون معلمان در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات کیش تعمیرات ضروری سیستم های برودتی، روشنایی، صوتی و همچنین رنگ امیزی و عمرانی ۲۳ مدرسه دولتی در حال انجام است و انتظار می رود این اقدامات در کمترین زمان ممکن انجام شود.
رییس آموزش و پروش کیش با بیان اینکه واکسیناسیون ۷۰ درصدی معلمان از دیگر برنامه های این اداره برای آموزش حضوری است اظهار داشت: تا اکنون ۵۰۰ نفر از ۷۱۳ فرهنگی این جزیره با همکاری مرکز توسعه سلامت علیه ویروس کرونا واکسینه شدند و این روند نیز تداوم دارد.
وی گفت: علاوه بر این مدیران مدارس از تمام اولیای درخواست کرده اند که به صورت کتبی نظرات خود را در راستای بازگشایی مدارس به صورت غیر حضوری، حضوری و ترکیبی بها شرط رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام نظر کنند و پیش بینی می شود این نظرات تا پایان شهریور احصا و جمع بندی شود.
وی با بیان اینکه تا کنون حدود ۹۰ درصد از ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز این جزیره مدارس ثبت نام کردند افزود: علت عدم نام نویسی ۱۰ درصد باقی مانده دانش اموزان این جزیره تداوم ارتقای پایه و آزمون های شهریور آنان است که تا پایان ماه جاری این فرایند به ۱۰۰ درصد می رسد.
این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است.
در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین

پربحث ترین