برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها عزم و اراده دولت را می‌طلبد

پایگاه خبری علت  : حجت‌الاسلام حسن نوروزی عضو هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراهای استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره احتمال الکترونیکی برگزار شدن انتخابات شوراها در سال 1400 اظهار داشت: برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی لازم است که شرایط آن فراهم شود و اگر اراده و عزم در دولت وجود داشته باشد قطعا این شرایط مهیا خواهد شد.

وی افزود: باید برای برگزاری الکترونیکی انتخابات ضمن داشتن درایت تلاش کنیم ضریب خطاها را کمتر کرده تا بتوانیم کاری بزرگ در امر انتخابات یعنی الکترونیکی برگزار کردن آن را عملیاتی کنیم.

عضو هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراهای استان تهران با بیان اینکه باید ستاد اجرایی انتخابات 1400 برای برگزاری الکترونیکی انتخابات دقت بیشتری کرده و زیرساخت‌های آن را فارهم کند تصریح کرد: اخیرا هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها دیداری را با رحمانی فضلی وزیر کشور دارند که وی در آن  نشست اعلام کرد که در برخی استان‌ها و شهرستان‌ها که امکانات لازم را برای برگزاری انتخابات الکترونیکی دارند، می‌توانیم این کار را اجرایی کنیم به شرطی که این هیأت چنین درخواستی را از ستاد اجرایی انتخابات داشته باشد.

نوروزی گفت:‌ برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها بودجه لازم هم نیاز است که به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کشور چنین بودجه سنگینی در اختیار نداریم.

 منبع : فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.