تحقق 108 درصدی ایجاد اشتغال در شهرری در سال جهش تولید

پایگاه خبری علت : فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه مدیریت کنترل بیماری کرونا در کشور نتیجه اعمال سیاست های دولت در حوزه بهداشت و درمان بوده و گام بلندی ظرف سال های گذشته برای ارتقا زیرساخت حوزه سلامت برداشته شده است گفت: در سال جهش تولید شاهد تحقق 108 درصدی ایجاد اشتغال در شهرستان ری بوده ایم.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند ایجاد اشتغال در سطح شهرستان ری گفت: امروز اشتغال بعنوان یکی از موضوعات اساسی کشور دغدغه همه مسئولان دولتی است تا مشکل بیکاری جوانان در کشور مرتفع شود. بی تردید برای بهبود شرایط اشتغال باید از چندگانگی و موازی کاری در این حوزه اجتناب شود تا اهداف و سیاست های اشتغالزایی به سرانجام برسد.

وی افزود: طرح مشوق بیمه ای یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید است تا با اجرای آن شرایط کار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم شود که در این راستا بایستی برای استقبال از این طرح، اطلاع رسانی مطلوبی صورت گیرد. تشویق مردم به استفاده از کالای ایرانی می تواند در پویایی تولید و اقتصاد کشور موثر باشد که این موارد در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: توسعه شرکت های دانش بنیان در شهرستان ری از اولویت های مهمی است که در اشتغالزایی اثرگذار است و در این خصوص ظرفیت های لازم در شهرستان ری وجود دارد از سوی دیگر مشاغل خرد و خانگی از دیگر راهکارهای ایجاد اشتغال است و ضرورت دارد کمیته امداد امام خمینی (ره)، میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای پیگیری های لازم را در سطح شهرستان ری برای توسعه این مشاغل داشته باشند. شهرستان ری در راستای بهبود شرایط اشتغال، بر اساس آمار سامانه رصد، در سال جهش تولید؛ ایجاد اشتغال در شهرستان ری تا کنون به میزان ۱۰۸ درصد محقق شده است.

وی با تاکید بر ضرورت احداث پارک علم و فناوری در شهرستان ری گفت: در عمده بارگزاری های صورت گرفته در شهرستان ری، شهرک های صنفی و صنایع مزاحم پایتخت به حوزه سرزمینی ری منتقل شدند که با توجه به ظرفیت های فراوان این شهرستان، ایجاد پارک علم و فناوری برای متمرکز شدن فعالیت های پژوهشی ضروری است.

فرماندار شهرستان ری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تلاش های طاقت فرسای کادر درمان به ویژه پرستاران در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: مدیریت کنترل بیماری کرونا در کشور نتیجه اعمال سیاست های دولت در حوزه بهداشت و درمان بوده و دولت ظرف سال های اخیر گام بلندی برای ارتقا زیرساخت های حوزه سلامت برداشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.