خبر فروش قبر ٤٠٠ میلیونی و مقبره ۵ میلیاردی در بهشت زهرا (س) صحت ندارد

به گزارش پايگاه خبري علت به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، در پی درج گزارشی در یکی از رسانه‌ها مبنی بر فروش قبر در بهشت زهرا (س) به قیمت ٤٠٠ میلیون تومان و مقبره خصوصی به قیمت ۵ میلیارد تومان، روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س) ضمن تأکید بر اینکه این مطلب صد در صد دروغ و بی اساس است، اعلام کرد:

۱- بخش‌های مربوط به بهشت زهرا (س) در این گزارش از پایه بی اساس بوده و تکذیب می‌شود و بار‌ها این موضوع از طریق رسانه‌های جمعی توسط سازمان بهشت زهرا (س) اطلاع رسانی شده و نمایندگان افکار عمومی و خبرنگاران با مراجعه حضوری این موضوع را راستی آزمایی کرده‌اند.

۲-تصویب لایحه قیمت گذاری قبور یکی از اقدامات مهم و شایسته و قابل توجه شورای اسلامی شهر تهران در سال‌های اخیر بوده که به صورت شفاف قیمت قبور و خدمات بهشت زهرا (س) به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است و بر اساس تعرفه‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران که بیشترین آن بیست میلیون تومان و کمترین آن رایگان میباشد دریافت می‌شود.

۳- این در حالی است که واگذاری یک طبقه قبر رایگان به شهروندان در صورت درخواست همچنان در دستور کار سازمان بهشت زهرا (س) قرار دارد و این سازمان به طور متوسط در سال ١٥ هزار قبر رایگان برای دفن متوفیات به شهروندان تهرانی اختصاص می‌دهد. هزینه‌های خدمات در بهشت زهرا (س) نیز تابع همین ضوابط و قوانین مصوب شورای اسلامی شهر تهران است.


۴-سازمان بهشت زهرا (س) برای چندمین بار با تأکید بر کذب بودن این گونه اخبار و گزارش‌ها که با هدف جلب مخاطب و بالارفتن بازدید سایت‌ها تنظیم و منتشر می‌شود، به شهروندان گرامی و مردم آگاه و فهیم تهران یادآوری می‌کند که به هیچ عنوان به این گونه اخبار و گزارش‌ها توجه نکرده و مراقب سود جویی و کلاهبرداری برخی افراد بوده و در خصوص قیمت قبور فقط مرجع رسمی سازمان بهشت زهرا (س) است.

۵-سازمان بهشت زهرا (س) در حال حاضر ۱۱ ماه است که در بحران بی سابقه در خط اول مبارزه با کرونا است و در یکی از سخت‌ترین شرایط کاری پرسنل بهشت زهرا (س) در خط مقدم خدمات رسانی به شهروندان با این ویروس مبارزه می‌کنند و تاکنون سعی کرده است نهایت تکریم و تعظیم خانواده‌های داغدار را با همه توان در یک شرایط سخت در دستور کار خود قرار دهد.

۶- سازمان بهشت زهرا (س) ضمن تکذیب مجدد، حق رسیدگی و شکایت از اولین منتشر کننده این خبرکذب که مسبوق به سابقه بوده و با هدف جلب مخاطب و بالارفتن بازدید سایت منتشر شده است، را در مراجع قضایی برای خود محفوظ می‌داند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.