سیلی به صورت قانون!

پایگاه خبری علت :صبح امروز خبری به نقل از خبرگزاری نسیم آنلاین در فضای مجازی منتشر شد؛ سیلی یک نماینده مجلس به گوش یک سرباز وظیفه پلیس راهور. ساعاتی بعد برخی از کاربران فضای مجازی این نماینده را علی اصغر عنابستانی، نماینده اصولگرای سبزوار در مجلس معرفی کردند و کمی بعد هم فیلم‌هایی از صحنه اتفاق منتشر شد.
آن طور که صبح امروز خبرگزاری نسیم آنلاین گزارش داد، ماجرا از این قرار بود که این نماینده مجلس به علت ممانعت سرباز راهور از ورود وی به خط ویژه اتوبوس، عصبانی شده و به صورت این سرباز سیلی زده است. اما هیچ مرجعی رسماً این خبر را تأیید نکرده بود تا اینکه فیلم‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که قدری ماجرا را روشن‌تر می‌کرد. آن طور که در این فیلم‌های کوتاه مشخص است، یک سرباز وظیفه به نام «حامد اکبری» مدعی است که هنگام شیفت در تقاطع خیابان انقلاب و مفتح (دروازه دولت)، با برخورد این نماینده مجلس و راننده وی مواجه شده است. این اتفاق در غروب روز چهارشنبه رخ داده بود. سرباز وظیفه پلیس راهور در این فیلم می‌گوید که ماشین نماینده سبزوار بدون داشتن مجوزهای لازم خواستار تردد از خط ویژه خیابان انقلاب بوده، اما او مانع این کار شده است. این سرباز وظیفه توضیح داده که ابتدا با توهین راننده این اتومبیل مواجه شده و پس از آن نماینده مجلس به او سیلی زده است. چندین نفر از افراد حاضر در این فیلم، زدن سیلی به صورت این سرباز را تأیید می‌کنند. این در حالی است که بر اساس این فیلم، توقف ماشین نماینده مجلس در خط ویژه باعث ایجاد ترافیک سنگینی در خیابان انقلاب شده که موجب اعتراض رانندگان اتوبوس‌های خط ویژه BRT هم می‌شود. در فیلم منتشر شده پلاک ماشین نماینده مجلس هم نمایش داده می‌شود. علاوه بر این فیلم، سرباز وظیفه یاد شده توضیح می‌دهد که قدری جلوتر، دوربین‌های کنترل ترافیک هم صحنه سیلی خوردن او از نماینده مجلس را ضبط کرده‌اند.

 تکذیب عنابستانی
علی اصغر عنابستانی اما خود در پاسخ به «روزنامه ایران» زدن سیلی به این سرباز وظیفه را تکذیب کرد و گفت که نه او و نه راننده‌اش هیچ برخوردی با این سرباز نداشته‌اند. او در جواب به این سؤال که فیلم‌های منتشر شده از صحنه این اتفاق حکایت از وضعیت دیگری دارند هم به این پاسخ بسنده کرد که بزودی در این باره توضیح خواهد داد.

هیأت نظارت: بررسی می‌کنیم
در همین حال مصطفی طاهری، نماینده زنجان و عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در گفت‌وگو با «ایران» گفت که هنوز شکایتی بابت این موضوع به هیأت یاد شده، ارائه نشده است. وی افزود: در این مورد هم معاونت حقوقی ناجا و هم سرباز وظیفه سیلی خورده می‌توانند در صورت تمایل شکوائیه خود را به هیأت نظارت تحویل دهند و ما هم در این هیأت آن را بر اساس شواهد و مدارک و در چارچوب‌ قوانین ناظر به وظایف نمایندگی بررسی خواهیم کرد و تمام تلاش خود را می‌کنیم که حقی از کسی ضایع نشود. طاهری افزود: بدون تحویل شکوائیه به هیأت نظارت ما نمی‌توانیم برای بررسی و تصمیم‌گیری به این موضوع ورود کنیم. این در حالی است که امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس و رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در توئیتی موضعی سخت‌تر در این رابطه گرفت و از بررسی قطعی این موضوع خبر داد. قاضی‌زاده هاشمی نوشت: «درگیرى نماینده مجلس با سرباز راهور را در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسى می‌کنیم و با مقصر قطعاً برخورد قانونى خواهیم کرد. پس از بررسى‌ها سخنگوى هیأت نظارت نتایج را اعلام خواهد کرد حفظ حقوق مردم برای ما مسأله اساسی است و همه حتى نمایندگان مجلس در برابر قانون مساوی هستند.»

ایران/ متن پیش رو در ایران منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.