شهردار تهران تأسیس مرکز پسماند در شهرری را متوقف کند

به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از  خبرگزاری فارس از تهران، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در دویست و شصت و دومین جلسه رسمی این شورا با اشاره به رفع محدودیت ساخت‌وساز در اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اظهار کرد: این طرح حدود ۴۰ سال رها شده بود که با پیگیری اعضای شورا و معاونت شهرسازی شهرداری تهران محدودیت ساخت‌وساز در این محدوده پایان یافت.

وی گفت: همچنین در دوره پیشین طرحی با عنوان «گور آرامستان» در دو محل تاریخی شهرری تصویب شده بود که در این دوره در کمیسیون ماده پنج طرح فاخری برای این محدوده تعیین و تصویب شد که از شهردار تهران می‌خواهم ایراداتی که گاهی در سیستم شهرداری به وجود می‌آید را رفع و طرح را به مرحله اجرا برسانند تا شادی مردم که ناشی از این امر است به تلخ‌کامی تبدیل نشود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به قرار گرفتن برخی خانه‌های محله جوانمرد قصاب در طرح تفصیلی بیان کرد: خوشبختانه خانه‌های این طرح که حدود ۳۰ سال به این وضعیت دچار بودند، از طرح خارج شدند.

خلیل‌آبادی در تذکری به شهرداری تهران، گفت: پیرو مذاکرات مجازی و شفاهی با پیروز حناچی شهردار تهران، نسبت به تأسیس مرکز تفکیک زباله در نزدیکی محل مسکونی انتهای منطقه ۲۰ و ابتدای حریم منطقه ۱۹ تهران که متأسفانه در محدوده جغرافیایی شهرری قرار دارد و این اقدام مورد نگرانی و اعتراض شدید مردم شده که به حق هم معترض هستند، به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

وی ادامه داد: شهردار تهران براساس قانون پسماند و وظایف شهرداری که باید برای سلامت مردم و ساکنان محلات به خصوص محله‌های کم برخوردار اقدامات ویژه انجام دهد، دستور توقف تأسیس این مرکز که درد مضاعفی برای مردم شهرری شده است را صادر کند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه روزانه ۹ هزارتن پسماند به ری گسیل داده می‌شود، تأکید کرد: آیا این حجم از زباله برای ری کافی نیست؟ بر درد مردم شهرری و این زخمی که بر پیکر این شهر تاریخی و مذهبی است با این اقدامات جدید نمک نپاشید.

خلیل‌آبادی در پایان از کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این شورا خواستار شد نسبت به این موضوع اقدام کنند و جلوگیری از این امر را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/پ/س

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.