شوک جدید به پارلمان محلی رباط کریم/یک عضو شورا سلب عضویت شد

پایگاه  خبری علت :یک عضو هیئت حل اختلاف استانداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر از سلب عضویت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم در جلسه روز گذشته استانداری تهران خبر داد و افزود: پرونده تخلفات این عضو شورای شهر رباط کریم بعد از بررسی به رأی گذاشته شد که با موافقت همه اعضای حاضر در جلسه سلب عضویت او به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه هفته آینده پرونده سلب عضویت این عضو شورا برای قطعی شدن به وزارت کشور ارسال می‌شود، افزود: با نهایی شدن این سلب عضویت، نفر علی البدل جایگزین می‌شود.

این عضو هیئت حل اختلاف استانداری تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص علت سلب عضویت یکی از اعضای شورای شهر رباط‌کریم گفت: علت اصلی سلب عضویت این عضو شورای شهر، نداشتن کارت پایان خدمت معتبر در حین ثبت‌نام در انتخابات است.

وی با اشاره به اینکه یک‌بار دیگر این عضو شورای شهر رباط‌کریم مدتی قبل از سمت خود برکنار شده بود، افزود: برکناری قبلی او به‌دلیل معتبر نبودن کارت پایان خدمت سربازی بود، اما وی توانسته بود با دریافت کارت پایان خدمت جدید دوباره به عضویت شورا در بیاید.

عضو هیئت حل اختلاف استانداری تهران تأکید کرد: اما آنچه که صراحت قانون مطرح می‌کند، در هنگام ثبت‌نام، داوطلبین برای حضور در شورای شهر می‌بایست دارای کارت پایان باشند، این در حالی است که این عضو شورا به‌تازگی موفق به دریافت کارت پایان خدمت شده و به این معنی است که او در حین ثبت‌نام فاقد کارت پایان خدمت معتبر بوده است.

وی با بیان اینکه به‌نظر می‌رسد، در قطعی شدن سلب عضویت این عضو شورا در هیئت حل اختلاف مرکزی تردیدی وجود نداشته باشد، تصریح کرد: البته ما در گذشته به این آقا توصیه کرده بودیم که برای ورود مجدد به شورا به‌خاطر نداشتن صلاحیت دیگر پافشاری نکند.

این عضو هیئت حل اختلاف در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «آیا صحت دارد که سلب عضویت دیگر عضو این شورا در دستور کار قرار دارد؟» گفت: کار تشکیل و تکمیل پرونده تخلفات اعضای شورا به عهده دبیرخانه این هیئت است، به همین خاطر بنده اطلاعی از این موضوع ندارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.