لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کمیسیون شوراها

پايگاه خبري علت :علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص موضوعات جلسه روز گذشته کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار کرد: در جلسه روز گذشته، بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که از شورای نگهبان بازگردانده شده در دستور کار قرار گرفت و در ادامه با حضور برخی نمایندگانی از شهرداری تهران، وزارت کشور، اندیشکده شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نهایت جمع بندی نتایج کمیسیون این شد که این لایحه در کارگروهی تخصصی مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد و در فرصت کافی اصلاحات اساسی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان روی آن صورت گیرد.

حدادی یادآور شد: دستور بعدی کمیسیون بحث آئین نامه دبیرخانه دائمی هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور بود که به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

به نظر اين پايگاه  خبري علت حضور نماينده  تعدادي از شهرداران كشور و يا حداقل شهرداران استان تهران ميتواند در روند اصلاح موارد مد نظر شوراي نگهبان موثر باشد . عدم وجود تشكل قوي و منسجم شهرداريهاي كشور در شناسايي و رفع تكات ضعف و دفاع از شهرداريها بسيار مشهود مي باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.