نخستین کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی در شهرری افتتاح شد

آئین افتتاح نخستین کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی در شهرری با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر پیشین بهداشت، توکلی فرماندار ویژه شهرستان ری، خلیل‌آبادی عضو شورای شهر و افشار شهردار منطقه ۲۰ برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري علت به نقل از خبرگزاری تسنیم از ری، حسین توکلی کجانی ظهر امروز در آئین افتتاح کلینیک چشم پزشکی نور در شهرری با اشاره به برنامه‌‌ریزی برای افزایش سرانه‌های بهداشتی و درمانی شهرری اظهار داشت: در راستای لزوم افزایش سرانه‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان ری و به دنبال احقاق فلسفه پویایی ری کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور در شهرری آغاز به کار کرد.

وی افزود: سلامت یکی از اولویت‌های فعلی است و می‌توان گفت زیرساخت‌هایی که وجود دارد سبب شده تا امروز شاهد افزایش تخت‌های بیمارستان فیروزآبادی در شهرری باشیم.

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه گفت: امروز به سبب تدابیر صورت گرفته 320 تخت در مجموعه بیمارستان فیروزآبادی با 97 درصد پیشرفت فیزیکی محقق شده که تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد و همچنین بیمارستان شهدای هفتم تیر هم یکی از بیمارستان‌های خوب جنوب تهران است که پیشرفت مطلوبی داشته است.

توکلی با تأکید براینکه تمامی روستاها و مراکز جامع سلامت آن‌ها از نظر تجهیزات و زیرساخت به‌روزرسانی شده تأکید کرد: با به‌روز رسانی این حوزه می‌توان شاهد کاهش تردد مردم از جنوب تهران به مجموعه بیمارستان‌ها و کلینیک‌های شهر تهران بود لذا تلاش شده در پیرامون تهران سطح بهداشت و خدمات دهی در این حوزه را افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: ارائه خدمات چشم پزشکی در شهرری میزان تردد و مراجعه‌های مردم شهرستان ری و همچنین شهرستان‌های اطراف و جنوب پایتخت را به مراکز چشم پزشکی در تهران کاهش می‌دهد.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه افتتاح این کلینیک بسیاری از مشکلات چشم پزشکی منطقه را حل می‌کند، افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان در کنار اقدامات دولت، کمک بسیار زیادی به ارتقای خدمات دهی در حوزه سلامت می‌کند و دولت باید از این سرمایه گذاران حمایت کند.

توکلی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش کنیم بیمارستان چشم پزشکی در شهرری داشته باشیم لذا برای احداث آن مذاکرات لازم انجام شده و درصورتی که زمین در مرکز شهرستان پیش بینی شود عملیات احداث را آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هر چه میزان خدمات در حاشیه پایتخت بیشتر شود میزان مهاجرت به تهران کمتر می شود گفت: در شهرستان ری همدلی و انسجام مدیران و مسئولان برای خدمت رسانی به مردم خوب است و تلاش می‌کنیم در نقاط کم برخوردار سطح خدمات را بالا بریم تا مردم این مناطق کمتر به تهران مراجعه کنند.
فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در وضعیت شیوع کرونا با تدابیر صورت گرفته این بیماری کنترل شد و امیدوارم با رعایت کامل دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا به زودی از این شرایط عبور کنیم.

سرانه‌های درمانی در ری مغفول مانده

در ادامه این مراسم فرهاد افشار، شهردار مطقه 20 اظهار داشت: یک برنامه استراتژیکی را در منطقه 20 شهرداری تهران تنظیم کردیم تا افزایش سرانه‌های بهداشتی و درمانی را در ری شاهد باشیم.

وی افزود: یکی از اتفاقاتی که ری را از تهران جدا می‌کرد بحث جدا افتادگی آن از مناطق تهران بود لذا اگر در سرانه‌های مناطق مختلف شهر تهران خلاء وجود داشته باشد، این خلاء می‌تواند در مناطق همجوار جبران شود، اما در ری به سبب این گسستگی که بین این منطقه با دیگر مناطق پایتخت وجود دارد یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری این است که سرانه‌ها را ارتقاء دهد.

شهردار منطقه 20 در ادامه گفت: یکی از سرانه‌های حائز اهمیتی که در ری مغفول مانده است سرانه‌های درمانی است. در بخش دولتی بحث توسعه بیمارستان شهدای هفتم تیر و فیروزآبادی را شاهد بودیم که مدیریت شهری ری به دنبال آن است این امر محقق شود، اما آنچه می‌تواند با سرعت بالا خلاء این سرانه‌ها را کاهش دهد حضور بخش خصوصی است.

افشار با تأکید براینکه یکی از اهداف ما این است گردشگران ساعتی در ری را به گردشگران هفتگی و اقامتی ارتقاء دهیم ابراز داشت: شهرری را یک ظرفیت فراکشوری می‌شناسیم، چراکه میزبان زائرانی از منطقه خاورمیانه است. قطعا اگر در ایجاد مراکز درمانی تخصصی اهتمام ورزیم علاوه بر اینکه ظرفیت گردشگری می‌تواند این زائران را از گردشگر ساعتی به اقامتی تبدیل کند در نهایت فلسفه پویایی ری را دنبال خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.