پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت مشاغل آتش نشانی شهرداری های استان تهران در بوته آزمون عملی / طاهری نسب: لزوم برخورداری آتش‌نشانان از توان علمی و عملی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی علت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، آزمون عملی جذب نیروی انسانی برای مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی شهرداری‌های استان تهران در مرحله تکمیل ظرفیت از صبح امروز، جمعه نهم آذر ماه، در محل دانشکده علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.

علیرضا طاهری نسب، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، در حاشیه‌ بازدید از مراحل این  آزمون گفت: آتش‌نشانی از جمله مشاغل حساسی است که اگر شاغلین در آن از توانایی‌های لازم برخوردار نباشند، علاوه بر اینکه کارایی مورد نیاز در عملیات‌های  نجات را نداشته و با اخلال در روند امدادرسانی جان افراد در معرض آسیب را به خطر می‌اندازند، بلکه خود را نیز با تهدید مواجه می‌سازند. بنابراین بسیار مهم است که کارکنان آتش‌نشانی‌ها از توان علمی و عملی لازم برخوردار باشند، و به همین خاطر است که پذیرش این نیروها بایستی از طریق همین آزمون‌های علمی و عملی باشد.

ابراهیم محمدیان روشن، رئیس گروه اداری و استخدامی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران، نیز در همین رابطه گفت: مجری این دوره از آزمون‌های علمی و عملی پذیرش کارکنان در مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های استان تهران( به جز شهر تهران)   جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی است، که  با حضور نمایندگانی از ادارات کل حراست، عملکرد مدیریت، بازرسی و امور حقوقی و امور شهری و شوراهای استانداری مورد نظارت قرار می‌گیرد.

روشن افزود: در این آزمون تعداد ۶۸ نفر از متقاضیان مشاغل آتش نشانی برای ۱۳ شهرداری از مجموع شهرداری های شهرستان های تابعه استان تهران مورد آزمایش آمادگی جسمانی قرار خواهند گرفت، که از این تعداد ۵۱ نفر آقا و ۱۷ نفر نیز خانم هستند، و در صورت قبولی به صورت پیمانی به کار گرفته خواهند شد.

لازم به ذکر است که بانوان شرکت کننده در آزمون امروز برای کسب ۹ پست ایستگاه آتش‌نشانی ویژه بانوان شهرداری شهریار به رقابت پرداخته‌اند، و در صورت قبولی این بانوان، شهریار اولین شهر در استان تهران خواهد بود که بانوانی آتش‌نشان را به خود خواهد دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.